Nie żyje dk. Karol Dobrasiewicz [aktualizacja]

2634
Dk. Karol Dobrasiewicz (+2021). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Wczoraj, 6 grudnia, wczesnym wieczorem w tragicznym wypadku samochodowym w Parszowie koło Skarżyska-Kamiennej zginął dk. Karol Dobrasiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w radomskich parafiach św. Wacława (piątek) i św. Jana (fara; sobota).

Pochodził z parafii pw św. Jana w Radomiu. Miał 31 lat. W ostatnim czasie odbywał praktyki duszpasterskie w ośrodku „Promień” w Mariówce.

Po egzaminie maturalnym odbył studia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Był wolontariuszem w Centrum Młodzieży Arka. Formację przygotowującą do święceń kapłańskich odbywał w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. W trakcie studiów i formacji seminaryjnej angażował się w organizację rekolekcji dla szukających drogi życiowej oraz w Szkołę Lektora dla ministrantów. Święcenia diakonatu przyjął 8 czerwca 2019 roku z rąk bp. Piotra Turzyńskiego w radomskiej katedrze.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie … +


Uroczystości pogrzebowe:

– Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą żałobną sprawowaną w parafii św. Wacława w Radomiu, w piątek, 10 grudnia, o godz. 18.00. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w parafii św. Jana Chrzciciela w Radomiu, w sobotę, 11 grudnia, o godz. 12.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. – informuje ks. Marek Fituch, kanclerz radomskiej Kurii.

Zgodnie z kan. 266 § 1 KPK „przyjmujący diakonat staje się duchownym i zostaje inkardynowany do kościoła partykularnego”. Z tej racji każdy kapłan diecezji radomskiej zobowiązany jest do sprawowania jednej Mszy Świętej w intencji zmarłego diakona.