Końcowe odliczanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę

41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Rozpoczęcie. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Przewodnicy grup są już po odprawie, służby kierujące ruchem przeszli szkoleniu, działa również zaktualizowana aplikacja pielgrzymkowa, w parafiach od kilku tygodni trwają zapisy. Pierwsze grupy już w trasie. Do oficjalnego rozpoczęcia 46. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę zostało kilkanaście godzin.

Oficjalne rozpoczęcie 46. Pielgrzymki Diecezji Radomskiej odbędzie się we wtorek, 6 sierpnia, na placu przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z biskupem Markiem Solarczykiem, który również będzie uczestniczył w pielgrzymce. Msza św. rozpocznie się o godz. 9.30 (będzie również transmitowana w Radiu Plus Radom).

Hasło tegorocznego pielgrzymowania to „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Na pielgrzymi szlak zaprasza bp Marek Solarczyk:

W parafiach bardzo intensywnie trwają zapisy. Z dużego zainteresowania tegoroczną pielgrzymką cieszy się ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor pielgrzymki radomskiej.

– To świadczy o tym, że zainteresowanie pielgrzymką jest duże. Każdy chce zaplanować sobie urlop na ten czas. W wielu parafiach tak naprawdę zapisy trwają od początku lipca. Mamy nadzieję, że ilość pątników idących do Matki Bożej Częstochowskiej z ostatnich lat zostanie na tym samym poziomie, czyli ok. 5 tys. osób – powiedział ks. Bochniak.

Dyrektor pielgrzymki docenia również zaangażowanie duszpasterzy i to, że każdego roku w radomskiej pielgrzymce uczestniczy ok. 100 księży.

Pierwsze grupy radomskiej pielgrzymki są już na trasie. W niedzielę wyruszyły grupy z Pionek i Kozienic, a dziś dołączyli pielgrzymi z Kuczek i Małęczyna.

Aplikacja z aktualizacją

Od kilku tygodni jest już dostępna zaktualizowana wersja aplikacji na smartfony. Mogą ją pobrać nie tylko pielgrzymi radomskiej pielgrzymki na Jasną Górę, ale również jej sympatycy.

Aplikacja zawiera nie tylko informacje o poszczególnych grupach i trasach, ale pozwala również wysyłać powiadomienia na telefon (ma służyć szybkiemu przekazywaniu niezbędnych informacji). Dzięki nadajnikom GPS będzie również możliwe szybkie znalezienie grupy na trasie.

– Pierwsza odsłona naszej aplikacji była gotowa już w ubiegłym roku, ale cały czas trwały prace nad sukcesywnym jej uzupełnieniem. Została ona udoskonalana o powiadomienia w formie SMS, które pątnicy będą otrzymywać przed i w trakcie samej pielgrzymki. Wiadomości będą dotyczyły najważniejszych wydarzeń czy informacji. Nowością jest także realna pozycja danych grup idących do Częstochowy, dzięki nadajnikom GPS. Zostaną one umieszczone w poszczególnych grupach. Odnalezienie takiej wspólnoty w drodze, która porusza się polnymi i leśnymi szlakami, będzie teraz totalnie łatwe. Od strony duchowej mamy przygotowane konferencje oraz wieczorne rozważania Apelu Jasnogórskiego w wersji pisanej i dźwiękowej – informuje ks. Bochniak na antenie Radia Plus Radom.

Ponadto w aplikacji znajdują się: konferencje, modlitwy, codzienny plan zajęć, śpiewnik, zdjęcia i dostęp do pielgrzymkowych mediów społecznościowych.

Aplikację Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej można pobrać na platformie „Sklep Play” oraz „AppStore”. Linki do pobrania znajdziecie tu:

Więcej informacji: