Kurialna „Paczuszka dla Maluszka”

Przy kurialnej „Paczce dla Maluszka": Kamila Rzepka z Duszpasterstwa Rodzin (z lewej), s. Katarzyna Bidzińska z sekretariatu Kurii (z prawej) i ks. Marek Fituch, wicekanclerz. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Księża, siostry zakonne oraz świeccy pracownicy radomskiej Kurii przygotowali „Paczuszkę dla Maluszka”. To jedna kilkudziesięciu paczek, które niebawem trafią do Fundacji Domowe Hospicjum Dziecięce „PROMYCZEK” w Otwocku.

– W paczce znalazły się m.in. pieluszki, środki higieny, podkłady. To rzeczy najpotrzebniejsze w opiece hospicyjnej małych dzieci. – mówi s. Małgorzata Kobylarz, moderatorka radomskiego Ruchu Światło-Życie.

Organizatorem akcji „Paczuszka dla Maluszka” jest Fundacja Małych Stópek, która w tym roku chce pomóc Podopiecznym Domów Samotnej Matki i Domów Dziecka w całej Polsce. W Radomiu koordynatorem akcji jest Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie, a pomoc trafi do Fundacji Domowe Hospicjum Dziecięce „PROMYCZEK” w Otwocku.

– Oczekiwanie na Narodzenie Jezusa jest okazją do dzielenia się miłością̨ i niesienia pomocy potrzebującym. Beneficjentem naszej pomocy jest Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce „PROMYCZEK” (ul. Karczewska 48; 05-400 Otwock). W placówce przebywają̨ dzieci już̇ od trzeciego miesiąca życia. – czytamy na facebook’owym profilu radomskiej oazy.

„Paczuszki dla Maluszka”. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Jak przygotować „Paczuszkę dla Maluszka” pisaliśmy tu:

„Paczuszka dla Maluszka” na Boże Narodzenie