Męska pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa

Uczestnicy przy pomniku Jana Pawła II w Kaliszu. Foto: arch. parafii

Do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu pielgrzymowali mężczyźni z parafii pw. MB nieustającej Pomocy w Starachowicach. Opiekunem duchowym grupy był ks. Andrzej Kania, proboszcz.

Pielgrzymka była związana z Rokiem św. Józefa.

– Centralnym miejscem odwiedzin było oczywiście Narodowe Sanktuarium Św. Józefa, a w nim Msza święta, podczas której zawierzyliśmy rodziny naszemu patronowi – relacjonuje ks. Andrzej.

Ponadto grupa mężczyzn i chłopców ze miała okazję zwiedzić Główny Rynek, Rezerwat Archeologiczny oraz Katedrę Kaliską. Zatrzymali się również przy pomniku św. Jana Pawła II.

– Cieszy nas, że wśród pielgrzymów byli ojcowie z synami, co pozwala na wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. Ufamy, że św. Józef będzie wspierał nie tylko uczestników pielgrzymki ale wszystkie rodziny naszej parafii – mówi Artur Kubas, inicjator pielgrzymki.

Uczestnicy przy pomniku Jana Pawła II w Kaliszu. Foto: arch. parafii