U św. Pawła za Murami

Msza św. w rzymskiej Bazylice Świętego Pawła za Murami. Foto: BP KEP

W ostatnim dniu wizyty „ad limina apostolorum” polskim biskupom patronowali św. Paweł Apostoł i św. Jan Paweł II.

Eucharystii w Bazylice św. Pawła za Murami przewodniczył Abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski, w najbliższej koncelebrze z biskupami metropolii: Biskupem Grzegorzem Kaszakiem z Diecezji Sosnowieckiej i Biskupem Markiem Solarczykiem, Biskupem Radomskim.

Po zakończeniu liturgii bp Marek tradycyjnie pozdrowił diecezjan poprzez media społecznościowe. Biskup Marek w sposób szczególny polecał dziś wszystkich uczestników grup, ruchów i wspólnot, a także rodziców zatroskanych o wychowanie swoich dzieci:

– Zakończyliśmy Mszę św. w bazylice św. Pawła za Murami. Ostatnia Msza św. w ramach wizyty ad limina apostolorum 2021 roku, w ten wyjątkowy dzień wspomnienia św. Jana Pawła II. Tak jak każdego dnia modliłem się w intencji naszej diecezji radomskiej. Dzisiaj, skoro św. Paweł, Apostoł Narodów, w sposób szczególny modliłem w intencji wszystkich uczestników, członków ruchów, grup, wspólnot, które troszczą się o to, aby to, co jest Boże, żyło, aby było przekazywane innym. Aby też było chronione przez innych. Oczywiście to jest też wielka pamięć o was, drodzy rodzice. Oczywiście to jest też wielka wdzięczność dla tych, dzięki którym my wierzymy i dzięki którym możemy przeżywać wiarę we wspólnocie. Niech Pan Bóg nam błogosławi. Niech św. Jan Paweł II umacnia. Niech św. Paweł będzie orędownikiem tych wszelkich dzieł, które sprawią, że to, co Boże, będzie żywe w naszej diecezji, że rozpoczęty synod przyniesie obfite owoce w życiu każdego z nas, w życiu rodzin naszych wspólnot parafialnych. Niech Bóg wam błogosławi.

Wczoraj w ramach wizyty ad limina biskupi spotkali się Ojcem Świętym Franciszkiem. Odwiedzili również rezydującego przy Stolicy Apostolskiej Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej, Janusza Kotańskiego.