Michałowy konkurs w szydłowieckiej farze

Wspólne zdjęcie Świętych Archaniołów. Foto: ks. M. Faryna / arch. parafii w Szydłowcu

W niedzielę, 27 września 2020 r., w kościele pw. św. Zygmunta w Szydłowcu, odbył się konkurs dla dzieci na najpiękniejsze przebranie za Świętego Michała Archanioła.

Od wielu lat w szydłowieckiej farze posługują siostry ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, zwane potocznie michalitkami. Z okazji święta swojego Patrona siostry zorganizowały konkurs na najpiękniejsze przebranie za Świętego Michała Archanioła. Główną organizatorką była s. Ewa Górlicka, a pomagały jej s. Ignacja Tomczyk i s. Magdalena Rojek oraz p. Anna Barszcz.

– W konkursie wzięło udział 18 dzieci. Najmłodsza uczestniczka miała 1,5 roku. Dzieci przebrane za Świętego Michała Archanioła uczestniczyły we Mszy Świętej o godz. 10.30. Po zakończonej Eucharystii mali uczestnicy konkursu wraz z rodzicami przeszli do sali katechetycznej, gdzie – przed jury w składzie pani Danuta Gnat (dyrektor PSP nr 1), ks. Michał Faryna i s. Magdalena Rojek – prezentowali swoje przebrania. Rozstrzygnięcie konkursu będzie w pierwszą niedzielę października i jak w poprzednich latach „mali bohaterowie” otrzymają nagrody. – opowiada s. Ewa.

Zdjęcia: ks. Michał Faryna.

Failed to get data. Error: