Wybieramy najładniejszą dekorację bożonarodzeniową

1383

Otwieramy jubileuszowy X. Konkurs Bożonarodzeniowy na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej.

Jak będą w tym roku wyglądać parafialne szopki bożonarodzeniowe? Czy będą w nich nawiązania do staropolskich motywów, a może do stajenki, którą zbudował św. Franciszek w Greccio? A może pojawią się współczesne elementy, nawiązujące np. do dzisiejszej sytuacji ludzi, których dotyka koronawirus? Może jednak będzie w nich więcej nadziei, elementów nawiązujących do Roku Rodziny czy do programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie – Zgromadzeni na świętej wieczerzy”? A może będzie w nich coś jedynego, niepowtarzalnego, a szczególnie ważnego dla parafian i miejscowości?

Mamy nadzieję, że mimo pandemii w „Galerii Bożonarodzeniowej 2020” znajdzie się wiele pięknych i ciekawych dekoracji z jak największej liczby parafii naszej diecezji. Nasz konkurs wpisuje się w ogólnopolską akcję #PolskieStajenki.

Zdjęcia prezentujące stajenki bożonarodzeniowe można przesłać do 3 stycznia 2021 r. na adres: konkurs@diecezja.radom.pl. Przyjmujemy po 3 zdjęcia danej dekoracji; format zdjęcia dowolny. Prosimy również o podanie krótkiego opisu zawierającego informacje o:

  • kościele lub miejscu, gdzie wykonano zdjęcie,
  • „budowniczych” dekoracji,
  • imię i nazwisko Autora zdjęć.

Na stronie Portalu Diecezji Radomskiej (www.diecezja.radom.pl) jest założona GALERIA BOŻONARODZENIOWA” tegorocznych dekoracji. Zdjęcia będzie też można oglądać na facebook’owym profilu diecezji (www.facebook.com/diecezjaradom), gdzie poprzez kliknięcie różnych opcji „Lubię to!” można dokonać oceny. Zwycięży dekoracja, której suma głosów oddanych na trzy zdjęcia będzie największa.

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się nieco wcześniej niż zwykle, bo w niedzielę 10 stycznia 2021 r.


Dla przypomnienia: Galeria Bożonarodzeniowa 2019.

 
Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
}
See here for documentation.