MZDiK: Zmiana organizacji ruchu i bezpłatne przejazdy

869
1 listopada skorzystaj z darmowej komunikacji. www.mzdik.pl

Jak podaje radomski MZDiK w dniach od 1 do 3 listopada 2019 roku (od piątku do niedzieli włącznie) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu kołowego w sąsiedztwie cmentarzy na terenie Radomia. Zaś w dniu 1 listopada komunikacja miejska w Radomiu będzie bezpłatna dla wszystkich pasażerów.

Zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarza na Borkach

Ulica Limanowskiego będzie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku pomiędzy ulicami Maratońską oraz Tytoniową. Odcinkiem od ulicy Lustrzanej (wjazd od Dębowej) do Tytoniowej będą mogły jeździć jedynie taksówki. Ulica Dębowa pomiędzy ulicą Limanowskiego a parkingiem za cmentarzem będzie drogą jednokierunkową (w kierunku zachodnim).

Ograniczenia będą dotyczyć również parkowania. MZDiK prosi kierowców o korzystanie w pierwszej kolejności z miejsc postojowych na parkingu za cmentarzem przy ulicy Dębowej. Nie będzie wolno parkować pojazdów przy ulicy Maratońskiej oraz na ciągu ulic Dębowej i Kosowskiej (na południe od Maratońskiej), którymi będzie w tym okresie jeździć zwiększona liczba autobusów komunikacji miejskiej.

Zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarza na Firleju

Dojazd do cmentarza będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Warszawskiej (w drugim kierunku będą mogły jeździć tylko autobusy komunikacji miejskiej). Południowe pasy ulic Ofiar Firleja (od Warszawskiej do Mieszka I) i Witosa (od Warszawskiej do Mieszka I) będą przeznaczone wyłącznie dla pojazdów indywidualnych. MZDiK apeluje do kierowców prywatnych aut, aby nie jechali przez Józefów do trasy nr 7, ponieważ będą zawracani tam przez policję. Funkcjonariusze będą wpuszczać wyłącznie autobusy miejskie lub inne uprzywilejowane pojazdy.

Zakaz ruchu kołowego zostanie wprowadzony na odcinku ulicy Aleksandrowicza (od szpitala na Józefowie aż do ulicy Warszawskiej). Tą drogą będą mogły jeździć wyłącznie autobusy miejskie lub karetki pogotowia ratunkowego!

Zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzone na ulicy Warszawskiej.

Na ważniejszych skrzyżowaniach ulic dojazdowych do cmentarza na Firleju (między innymi na rondzie Narodowych Sił Zbrojnych) ruchem kołowym będą kierowali policjanci i strażnicy miejscy. Prosimy wszystkich o szczególną ostrożność.

Komunikacja miejska – 1-3 listopada 2019

MZDiK apeluje do kierowców, aby w miarę możliwości nie korzystali w tych dniach ze swoich samochodów. Warto zaś dojeżdżać do cmentarzy autobusami, które w tych dniach będą kursowały ze zwiększonymi częstotliwościami. 1 listopada 2019 roku komunikacja miejska będzie BEZPŁATNA dla wszystkich pasażerów.

Od 1 do 3 listopada – oprócz tradycyjnych linii – pomiędzy cmentarzami na Bokach i Firleju będą kursowały autobusy linii pospiesznej z oznaczeniem CM (maksymalna częstotliwość – co 3 min.). Będą ponadto dodatkowe linie:

  • na Firlej:
    • C4 – z Żeromskiego na Firlej (jedynie 1 listopada),
    • C21 – z Gołębiowa I na Witosa (1-3 listopada).
  • na Borki:
    • C9 – z Prędocinka na Borki (1-3 listopada),
    • C15 – z Janiszpola na Borki (tylko 1 listopada),

Więcej informacji na stronie MZDiK