Najładniejsze stajenki betlejemskie. Konkurs rozstrzygnięty

Internauci wybrali najładniejsze stajenki betlejemskie zgłoszone do tegorocznej edycji Konkursu Bożonarodzeniowego. Zwyciężyły trzy parafie, którym patronuje św. Jan Chrzciciel – to parafie w Stromcu (I), Magnuszewie (II) i Pawłowicach (III).

Największe zainteresowanie wzbudziła dekoracja z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Stromcu. Na szopkę, której zdjęcia nadesłała p. Ewelina Romanowska, oddano 2492 głosów, co dało imponującą liczbę 10836 punktów.

– Dekoracja jest dziełem potężnej ekipy parafian, wśród której nie zabrakło uczniów klas VIII. Warto zaznaczyć, że na choinkach zawisło 800 gwiazdek wykonanych własnoręcznie i ofiarowanych przez panie Zofię i Teresę. Autorem zdjęć jest p. Ewelina Romanowska. – mówi ks. Szymon Mucha, proboszcz parafii w Stromcu.

Dekoracja w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Stromcu

Na drugim miejscu znalazła się żywa szopka ustawiona przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie. Na zdjęcia oddano 2148 głosów, co dało 9558 punktów.

W budowę szopki i jej wystrój włączyło się kilkadziesiąt osób, a zwierząt użyczyli m.in.: Ryszard i Szymon Smykiewicz, Jerzy i Wojciech Wachnik, Stanisław Gąsiorek, Jacek i Krystian Rybarczyk, Marek Witkowski. Zdjęcia nadesłała Joanna Młynarczyk.

Żywa szopka ustawiona przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie

Na podium znalazła się również dekoracja z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Dekorację wykonali parafianie mieszkający w Sadkowicach I (Pierwszych), a zdjęcia autorstwa własnego i p. Julii Bojek nadesłał ksiądz proboszcz Mariusz Krycia. Na tę dekorację oddano 981 głosów (4557 punktów).

Dekoracja z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach

W pierwszej dziesiątce znalazły się również:

• Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Nadolnej – 3055 punkty / 695 głosów
  • Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy – 2233 punkty / 521 głosów
  • Parafia pw. Zwiastowania NMP w Rudzie Malenieckiej – 2231 punkty / 555 głosów
  • Parafia pw. św. Doroty w Wolanowie – 2034 punkty / 542 głosy
  • Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tomaszowie Maz. – 1973 punkty / 497 głosów
  • Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Łękawicy – 1607 punktów / 383 głosy
  • Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Lisowie – 1523 punkty / 363 głosy

Dziękujemy Autorom zdjęć (nadesłano ich 80 z 29 parafii naszej diecezji) i wszystkim Budowniczym dekoracji – to Waszą pracę mogliśmy wspólnie podziwiać rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia.

Dziękujemy również tysiącom Internautów, którzy oddali głosy w konkursie i wpisywali komentarze pod zdjęciami – to Wasze głosy wyłoniły zwycięzców. Od Uroczystości Bożego Narodzenia (25.12) do ostatnich minut Święta Trzech Króli (6.01) oddano blisko 12,5 tysiąca głosów.

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu, która rozpocznie się już w grudniu 2023 roku.

Zdjęcia dekoracji konkursowych można obejrzeć >>TU<<:

Failed to get data. Error: