Narodowe Święto Niepodległości hucznie choć zdalnie

869
Koncert "Wyśpiewana Niepodlegla 2018". Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Biuro Programu „Niepodległa” oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają do włączenia się w akcję „Niepodległa do Hymnu”, by w ten sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się, Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020 zostały przygotowane tak, by wszyscy Polacy mogli włączyć się w świętowanie w sposób zdalny we własnych domach.

W ramach akcji „Niepodległa do hymnu” każdy będzie mógł 11 listopada przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Wystarczy punktualnie o godz. 12:00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do Mazurka Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie.

– 11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę. – czytamy na stronie organizatora (https://niepodlegla.gov.pl).

 

Więcej informacji i szczegóły wydarzeń dostępne na https://niepodlegla.gov.pl