Zmarł Ks. Ryszard Łuba

2076
Śp. Ks. Ryszard Łuba (1963-2020). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że w dniu 8 listopada 2020 r. zmarł ks. Ryszard Łuba, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Odszedł do Pana mając 57 lat życia i 33 lata kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą świętą żałobną w środę, 11 listopada, o godz. 14.00, w parafii MB Miłosierdzia w Radomiu.

W piątek, 13 listopada, o godz. 11.00, będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa w parafii w Mydłowie (diec. sandomierska). Po Mszy św. pochowanie na miejscowym cmentarzu.

Ks. Ryszard Łuba urodził się 27 marca 1963 roku w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 1987 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Jedlnia Letnisko, Błotnica, Góra Puławska, Radom – Matki Bożej Miłosierdzia. W latach 2000-2012 pracował w Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać , Panie… +

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).