Nie będzie Orszaku, ale będzie stajenka z żywymi postaciami

Orszak Trzech Króli - Radom 2020. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Orszaku Trzech Króli nie będzie, ale radomianie i tak pokłonią się Jezusowi! – zapowiada ks. Gabriel Marciniak, organizator spotkania, i zaprasza 6 stycznia na ul. Żeromskiego w godz. 12.00-15.00.

Z powodu trwającej pandemii został odwołany X. Orszak Trzech Króli, który miał przejść ulicami Radomia 6 stycznia 2021 roku. Jednak 6 stycznia każdy radomianin – zwłaszcza dzieci – będzie mógł pokłonić się Jezusowi w stajence z żywymi postaciami. Stajenka betlejemska ustawiona jest przy ul. Żeromskiego, na skraju Parku im. T. Kościuszki. Organizatorzy zapraszają szczególnie między godz. 12.00 a 15.00; w tych godzinach w stajence będą żywe postacie. Dzieci, które przyjdą pokłonić się Panu Jezusowi otrzymają tradycyjnie korony.