Maryjo, miej nas w opiece

Modlitwa przed figurą MB Niepokalanej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Biskup Henryk Tomasik zawierzył Diecezję Radomską i miasto Radom Najświętszej Maryi Panie Niepokalanej.

Długoletnią tradycją jest, że „Akt zawierzenia” odczytywany jest rokrocznie przed kościołem ojców bernardynów przy figurze Matki Bożej Niepokalanej w wieczór uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. To jedna z najstarszych figur Niepokalanej, postawiona w 4 lata po ogłoszeniu przez papieża Piusa IX w 1854 roku dogmatu Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

W akcie zawierzenia opiece Maryi powierzeni zostali wszyscy diecezjanie i mieszkańcy Radomia, ośrodki władzy samorządowej i diecezjalnej, uczelnie wyższe i szkoły, media, wspólnoty i ruchy religijne. W opiekę Niepokalanej powierzone zostały rodziny: małżonkowie, rodzice i dzieci, a także bezrobotni, samotni, osoby uwikłane w uzależnienia i więźniowie.

Akt zawierzenia

Po nabożeństwie bp Tomasik przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Katarzyny, którym opiekują się oo. bernardyni. W homilii biskup ordynariusz przypomniał objawienia Matki Bożej, podczas których mówiła o sobie Niepokalana. Tak przedstawiła się św. Bernadecie Soubirous w Lourdes, Justynie Szafryńskiej w Gietrzwałdzie, dzieciom w Fatimie, a po II wojnie światowej – włoskiej wizjonerce Pierinie Gilli z Montichiari.

Bp Henryk Tomasik, homilia

Failed to get data. Error: