Zmarł ks. kan. Stanisław Leśko

Ś.p. Ks. kan. Stanisław Leśko (1935-2021). Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

W niedzielę, 28 listopada, zmarł ks. kan. Stanisław Leśko. Miał 86 lat i 62 lata kapłaństwa.

Msza Święta pogrzebowa będzie sprawowana w parafii Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie, w środę 1 grudnia, o godz. 12.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu.

Ks. kan. Stanisław Leśko urodził się 24 października 1935 roku w Gdyni. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1959 roku w Sandomierzu.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Ćmielów, Sandomierz – św. Józefa, Garbatka Letnisko, Jastrząb, Zwoleń – Podwyższenia Krzyża Świętego, Starachowice – Świętej Trójcy.

Od 1975 do 1982 roku był proboszczem parafii Wszechświęte, a następnie od 1982 do 2010 roku duszpasterzował w parafii Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie. Po osiągnięciu wieku kanonicznego przeszedł na emeryturę.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… +

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).