Nie żyje o. Zbigniew Rek OFMConv.

Ojciec Zbigniew Rek OFMConv. (1968-2024). Foto: skarzysko.franciszkanie.pl

W tragicznych okolicznościach zmarł franciszkanin ojciec Zbigniew Rek, pochodzący z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie. Zmarł w 56. roku życia, 37. roku życia zakonnego i 30. roku kapłaństwa. Pogrzeb zakonnika odbędzie się w parafii franciszkańskie w Skarżysku Kamiennej.

“Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ojca Zbigniewa Reka – franciszkanina pochodzącego z naszej parafii. Jego odejście to ogromna strata dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Ojciec Zbigniew był nie tylko oddanym duchownym, ale także wspaniałym człowiekiem, którego życzliwość, mądrość i ciepło pozostaną na zawsze w naszej pamięci. Ojciec Zbigniew zginął 20 maja w wypadku, w miejscowości Orzechówka. W tych trudnych chwilach łączymy się w modlitwie i wyrażamy nasze najgłębsze współczucie rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkimi, których ojciec Zbigniew dotknął swoją obecnością i pracą duszpasterską. Niech Bóg obdarzy Was pocieszeniem i siłą do przetrwania tego bolesnego czasu” – napisano na stronie parafii w Suchedniowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 27 maja o godz. 11.00 w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku-Kamiennej. Po Mszy św. pochowanie ciała w mogile Ojców Franciszkanów na cmentarzu Łyżwy w Skarżysku-Kamiennej.

Ojciec Zbigniew Rek miał 56 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1994 roku. Pracował m.in. w Skarżysku Kamiennej, Smardzewicach k. Tomaszowa Maz., a także w łódzkich parafiach franciszkańskich. Kilka lat był wikariuszem parafii Matki Boskiej Anielskiej przy ul. Rzgowskiej. Ostatnio pracował w klasztorze franciszkanów przy ul. Kreciej w Łodzi.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie +