Nowe zadanie dla ks. Dariusza Koniecznego

Ks. dr Dariusz Konieczny. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Ks. dr Dariusz Konieczny został mianowany wicekanclerzem Kurii Polowej. Po 11 latach posługi zakończył pracę jako Kierownik Biura Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

Jak podaje Biuro Prasowe KEP, Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, podczas uroczystej Mszy Świętej podziękował ks. dr. Dariuszowi Koniecznemu za „obecność jako kapłana, przyjaciela i jednego z najbliższych współpracowników”, podkreślając niezwykłą kompetencję, rzetelność oraz precyzję jego dotychczasowej pracy.

Od 1 września br. ks. Dariusz Konieczny pełni rolę wicekanclerza Kurii Polowej, u boku bp. Józefa Guzdka.

Ks. dr Dariusz Konieczny jest doktorem prawa kanonicznego, wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W latach 2008-2019, pracując w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, przez 9 lat pełnił funkcję Kierownika Biura. Współpracował z trzema Sekretarzami Generalnymi KEP: abp. Stanisławem Budzikiem, abp. Wojciechem Polakiem i bp Arturem Mizińskim.

Następcą ks. Koniecznego na stanowisku Kierownika Biura Sekretariatu KEP został ks. Rafał Zaleski, pochodzący z diecezji świdnickiej doktor kanonicznego prawa karnego.