Zaproszenie na uroczystości kazimierzowskie w Radomiu

Bp Marek Solarczyk błogosławi relikwimi św. Kazimierza. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W piątek, 4 marca, obchodzić będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza królewicza, patrona naszej Diecezji i miasta Radomia.

– Biografowie św. Kazimierza podkreślają jego umiłowanie modlitwy, ducha ascezy i pokuty, skrywanej, ale utwierdzonej pobożności opartej na adoracji Chrystusa w Eucharystii i na zawierzeniu Maryi. Prostota i głębia, pokora i godność – to cechy religijności św. Kazimierza, tak bardzo aktualne także w naszych czasach. Obchodząc doroczne uroczystości kazimierzowskie, pragniemy uczyć się tych wartości i pielęgnować je w codziennym życiu osobistym i społecznym. – mówi ks. prał. Jarosław Wojtkun, proboszcz parafii św. Kazimierza w Radomiu.

Ks. prał. Jarosław Wojtkun zaprasza na uroczystości kazimierzowskie do Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu:

• Triduum ku czci św. Kazimierza: 1, 2 i 3 marca o godz. 17.30;
  • W piątek, 4 marca, o godz. 12.00, centralna Msza św. odpustowa celebrowana przez Ks. Biskupa Marka Solarczyka.