Nowi katecheci z dyplomami

Bp Henryk Tomasik wręczył dyplomy 33 nowym katechetom, którzy ukończyli w tym roku podyplomowe studia na Instytucie Teologicznym w Radomiu.

Ceremonię wręczenia dyplomów poprzedziła Msza św. w seminaryjnej kaplicy. W homilii bp Henryk Tomasik złożył życzenia nowym katechetom.

– Nasz Instytut Teologiczny pozwala nam wzrastać w wiedzy, ale także w wierze. Jest tu jakaś przedziwna logika, która przekracza proste rozumowanie. Jeśli troszczymy się o wiarę innych, nasza wiara nie dzieli i się umniejsza, ale wzrasta. I tego państwu życzę: Dzielcie się wiarą, aby ona w was wzrastała – powiedział bp Tomasik.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

Bp Henryk Tomasik, podziękowanie i życzenia:

Instytut Teologiczny w Radomiu kontynuuje misję Radomskiego Instytutu Teologicznego, który od 1992 do 2013 roku działał najpierw pod patronatem KUL, a następnie UKSW. W 2017 roku wznowił swoją działalność, tym razem pod patronatem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie – Collegium Joanneum.

– Uszczupla się nam liczba katechizujących i pojawiają się braki w szkołach na etatach katechetów. Zmniejsza się także liczba katechizujących księży. To dlatego, po latach przerwy, wznowiliśmy w diecezji studia z teologii dla świeckich. Instytut Teologiczny w Radomiu oferuje trzysemestralne studia podyplomowe i pięcioletnie studia magisterskie. Na instytucie studiują już dwa roczniki, które ukończą pięcioletnie studia magisterskie z teologii. Obok nich swe studia podyplomowe ukończyła grupa ponad 30 osób. Mamy także kolejną grupę, która jest słuchaczami studiów podyplomowych. Niektórzy z nich, mimo że posiadają już ukończone magisterskie studia na kierunkach świeckich, postanowili kontynuować studia magisterskie z teologii. Cieszę się, że mogliśmy wręczyć dyplomy ukończenia studiów podyplomowych – mówi ks. Stanisław Łabendowicz, prof. KUL, inicjator i dyrektor Instytutu Teologicznego w Radomiu.

W imieniu pierwszej grupy studentów studiów podyplomowych, którzy otrzymywali dyplomy, słowa podziękowań wypowiedziała Anna Malinowska.

– W czasie studiów pogłębiliśmy zarówno naszą wiedzę religijna, jak też naszą wiarę. Tu w Instytucie  spotkaliśmy wspaniałych wykładowców, którzy towarzyszyli nam na tej drodze w sposób naprawdę cudowny. Dzisiaj chcielibyśmy za wszystko podziękować. Dziękujemy najpierw Księdzu Biskupowi, za wsparcie i za to, że jest z nami w tym ważnym dla nas momencie. Dziękujemy dyrektorowi ks. Stanisławowi Łabendowiczowi, że przez te studia przeprowadził nas jak dobry pasterz i dobry ojciec. Dziękujemy wszystkim księżom profesorom za wykłady i za słowa, które wzmocniły nas oraz pozwoliły, że mogliśmy tutaj wzrastać. Dzisiaj za biblijnym prorokiem chcielibyśmy powtórzyć: „Oto ja, poślij mnie”. Mam nadzieję, że w tych trudnych czasach, kiedy tylu ludzi chce od Boga odchodzić, my, umocnieni tymi studiami, będziemy świadkami Jezusa Chrystusa we współczesnym świecie. Na koniec prosimy Księdza Biskupa o błogosławieństwo. A my zapewniamy o modlitwie i pamięci, że nigdy nie zapomnimy o tym, co tutaj otrzymaliśmy. – powiedziała p. Anna Malinowska.

Anna Malinowska, podziękowania:

Od 20 maja do 20 września 2019 roku trwa rekrutacja zarówno na studia magisterskie jak i podyplomowe z teologii. Więcej informacji tu: >>Rekrutacja do Instytutu Teologicznego w Radomiu – 2019/2020<<

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
See here for documentation.