Nowi proboszczowie

Kapłani. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Bp Henryk Tomasik przyjął rezygnacje od księży przechodzących na emerytury i wręczył nominacje nowym proboszczom. Zmiany personalne nadal trwają, a będą obowiązywać od 1 lipca.

Na emeryturę przeszli:

• Ks. kan. Czesław Brudek – proboszcz w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Bożem.
  • Ks. kan. Leon Czerwiński – proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach.
  • Ks. Waldemar Gula – proboszcz parafii pw. św. Doroty w Petrykozach.
  • Ks. kan. Jan Kieczyński – proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrzosie.
  • Ks. kan. Marian Ślusarczyk – proboszcz parafii pw. Świętego Brata Alberta w Radomiu.
  • Ks. Kazimierz Tynkowski – proboszcz parafii pw. św. Floriana w Łagowie.

Nowe parafie otrzymali:

• Ks. Marek Bartosiński – proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Ryczywole, został proboszczem parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach.
  • Ks. Wojciech Dobczyński – proboszcz parafii pw. MB Królowej Świata w Węgrzynie, został proboszczem w parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrzosie.
  • Ks. kan. Marek Janas – proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, został proboszczem parafii pw. Świętego Brata Alberta w Radomiu.
  • Ks. Roman Panek – proboszcz parafii pw. św. Rozalii w Dąbrówce, został proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Bożem.
  • Ks. Mieczysław Piasek – proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Pilczycy, został proboszczem parafii pw. św. Katarzyny w Ryczywole.
  • Ks. Mariusz Wincewicz – dyrektor ekonomiczny Wyższego Seminarium Duchownego i proboszcz parafii pw. Chrystusa Najwyższego Kapłana w Radomiu, został proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach.
  • Ks. Krzysztof Jężak – został proboszczem w parafii pw. św. Floriana w Łagowie.
  • Ks. Gustaw Kaczkowski, który powrócił z Ukrainy, został proboszczem w parafii pw. MB Królowej Świata w Węgrzynie.
  • ks. Krzysztof Kaszuba – proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Sieciechowie, zostaje proboszczem parafii pw. św. Doroty w Petrykozach (od 1 sierpnia).

Pierwsze placówki jako proboszczowie obejmują:

• Ks. Dariusz Szambor – wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Iłży, został proboszczem w parafii pw. św. Michała Archanioła w Pilczycy.
  • Ks. Grzegorz Wójcik (jun.) – kapelan Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, został proboszczem parafii pw. św. Rozalii w Dąbrówce.
  • ks. Tomasz Kośla – wikariusz parafii pw. św. Leonarda w Mircu, zostaje proboszczem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Sieciechowie (od 1 sierpnia).