Nowy duszpasterz ministrantów zaprasza na Szkołę Lektora

Ks. Mariusz Chamerski, Diecezjalny Duszpasterz Ministrantów. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Służba liturgiczna – jeżeli wypływa z serca – jest wielkim wyróżnieniem i wielką radością. – mówi ks. Mariusz Chamerski, nowy Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej i zaprasza ministrantów na nową edycję Szkoły Lektora.

– Zapraszamy ministrantów od klasy VII do pogłębienia formacji i przygotowania do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Uwzględniając obostrzenia sanitarne tegoroczna edycja Szkoły Lektora odbywać się będzie w zmienionej formule. – napisał w zaproszeniu ks. Mariusz.

Uczestnika obowiązuje dwa zjazdy rozpoczynające się w piątek o godz. 17.00 i kończące się następnego dnia w sobotę o godz. 18.00.

Zjazdy szkoleniowe odbędą się w ośrodkach Ruchu Światło-Życie:

• w Pionkach – dla ministrantów z dekanatów: czarnoleskiego, głowaczowskiego, iłżeckiego, jedlińskiego, kozienickiego, lipskiego, pionkowskiego, przysuskiego, sienneńskiego, wierzbickiego, zwoleńskiego i dekanatów radomskich. Spotkania odbędą się:
    • I sesja – 16-17.10.2020 r.;
    • II sesja – 19-20.02.2021 r.
  • w Dąbrówce – dla ministrantów z dekanatów: czarneckiego, drzewickiego, koneckiego, opoczyńskiego, przedborskiego, radoszyckiego, skarżyskiego, szydłowieckiego, tomaszowskiego, żarnowskiego i dekanatów starachowickich. Spotkania odbędą się:
    • I sesja – 20-21.11.2020 r.;
    • II sesja – 29-30.01.2021 r.

Na zakończenie formacji odbędzie się uroczyste Błogosławieństwo Lektorów. Ceremonia przewidziana jest na marzec 2021 r.

Koszt: 250 zł.

Zapisy u ks. Mariusza Chamerskiego, Diecezjalnego Duszpasterza Ministrantów do 10 października 2020 r. (tel.: +48 793 670 290).