PIONKI – Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe

• ks. Wojciech Tyburcy
  • Rezydent:

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 8.00;
    • 10.00;
    • 11.30;
    • 18.00 (zima 17.00)
  • Święta zniesione:
    • 10.00;
    • 18.00; (zima 17.00)
  • Dni powszednie:
    • 17.30;

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Pionki – ulice: Akacjowa, Daleka, Graniczna, Hubala, Jasna, Jesionowa, J. Kochanowskiego, T. Kościuszki, Klonowa, Krótka, Łąkowa, Moniuszki, Piaskowa, Piłsudskiego, Podmiejska, Polna, Prusa, Sikorskiego, ks. P. Ściegiennego, Wspólna, Zwoleńska;
    • miejscowości: Działki Januszewskie, Działki Suskowolskie (część), Kamyk, Laski (do nr 43), Zalesie.
  • Odpusty:
    • św. Maksymiliana (14 sierpnia)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • czwartek po II Niedzieli Adwentu
  • Historia:

Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe został zbudowany w latach 1985––1988 wg projektu arch. Zygmunta Koczonia z Radomia staraniem ks. Wacława Krzysztofika, prob. parafii pw. św. Barbary w Pionkach. Posługa duszpasterska w tym miejscu była prowadzona od 1985 r. 1 V 1985 r. bp Stanisław Sygnet poświęcił nowy kościół. Parafia została erygowana 1 V 1988 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii św. Barbary w Pionkach. Patronem nowej parafii został św. Maksymilian Maria Kolbe. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. Adam Kuc. Kościół jest zbudowany z czerwonej cegły.

MAPA DOJAZDU: