Podsumowanie akcji zbiórki elektrośmieci dla wsparcia misji

Foto: https://www.pro-missio.org

Parafie Diecezji Radomskiej zebrały ponad 119,5 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podsumowano akcję, która odbyła się na przełomie sierpnia i września br., a jej celem było wsparcie misji ks. Szymona Sieczki w Brazylii.

Akcja w diecezji radomskiej była przeprowadzona od 23 sierpnia do 17 września 2022 r. Zaangażowało się w nią 226 parafii, a zebrano ok. 119,5 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (co daje średnio ok. 529 kg odpadów na parafię).

– Dzięki zaangażowaniu Diecezji w Akcję Zbiórki mogliśmy dopełnić ustaleń, czyli wesprzeć misje Katolickie ks. Szymona Sieczki pracującego w Brazylii. – napisał w podziękowaniu Maciej Jaroszuk, Prezes Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”

Ks. Szymon Sieczka pracuje w Brazylii od 25 lat. Jest nie tylko proboszczem parafii katedralnej, ale także wikariuszem generalnym diecezji Luziânia.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic składają serdeczne podziękowania wszystkim Księżom Proboszczom Diecezji Radomskiej za okazanie wsparcia i przyłączenie się do naszej Akcji Zbiórki Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w 2022 roku.

Organizatorzy wspierają również Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi Rodacy, a w związku z wojną w Ukrainie włączają się w pomoc humanitarną. Ponadto wsparli 15 polskich misjonarzy pracujących m.in. w Kamerunie, Peru, Ukrainie, Ekwadorze, Brazylii, Kazachstanie czy Kenii.

Akcja wpisuje się w działania proekologiczne, mające na celu wyeliminowanie kolejnych ton elektrośmieci, które mogłyby zanieczyszczać środowisko naturalne.