XII. Konkurs Bożonarodzeniowy na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej

Kolaż dekoracji - Boże Narodzenie 2021. ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Zapraszamy do udziału w 12. edycji konkursu na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej.

Od kilkunastu lat promujemy w mediach naszej diecezji (Radio Plus Radom, Gość Niedzielny i Portal Diecezji Radomskiej) kunszt, pomysłowość i zaangażowanie wspólnot parafialnych i duszpasterzy zaangażowanych w przygotowanie dekoracji, które przypominają o Świętach Bożego Narodzenia. Od czasów św. Franciszka z Asyżu charakterystycznym elementem tych świąt jest „szopka betlejemska” nawiązująca do Groty Narodzenia w Betlejem.

Mamy nadzieję, że również i w tym roku w „Galerii Bożonarodzeniowej” znajdzie się wiele pięknych i ciekawych dekoracji z jak największej liczby parafii naszej diecezji.

Nasz konkurs wpisuje się w ogólnopolską akcję #PolskieStajenki.

Zdjęcia prezentujące szopki bożonarodzeniowe można przesłać do piątku, 6 stycznia 2022 r., czyli do Uroczystości Objawienia Pańskiego na adres: konkurs@diecezja.radom.pl. Przyjmujemy maksymalnie 3 zdjęcia danej dekoracji; format zdjęcia dowolny. Prosimy dodać krótki opis z informacjami:

• gdzie zdjęcie zostało wykonane, czyli gdzie dekorację można zobaczyć (kościół, kaplica z podaniem miejscowości),
  • kto wykonał dekorację,
  • oraz imię i nazwisko Autora zdjęć.

Na stronie Portalu Diecezji Radomskiej (www.diecezja.radom.pl) jest założona GALERIA BOŻONARODZENIOWA” tegorocznych dekoracji.

Zdjęcia będzie też można oglądać m.in. na stronie Radia Plus Radom (www.radioplus.com.pl) oraz w mediach społecznościowych (www.facebook.com/diecezjaradom i www.facebook.com/plusradom), gdzie będzie można oddać swój głos.

Jak oddać głos?

Poprzez kliknięcie różnych opcji „laików” („super!” – 5 pkt., „wow!” – 3 pkt., „ha ha” – 2 pkt., „lubię to!” – 1 pkt) będzie można dokonać oceny zdjęć (uwaga! nie liczymy „serduszek” w komentarzach, ale komentarze są dla nas bardzo cenne).

Zwycięży dekoracja, której suma głosów oddanych na trzy przesłane zdjęcia będzie największa.

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2023 r.