Pomagamy

W organizację pomocy powodzianom i poszkodowanym w wyniku trąby powietrznej włączyła się Caritas Diecezji Radomskiej. W najbliższą niedzielę w diecezji radomskiej odbędzie się zbiórka do puszek dla powodzian, a w Radomiu uruchomiono dwa punkty, gdzie można przynosić dary dla poszkodowanych.

Do włączenia się w pomoc poszkodowanym zachęca ks. Damian Drabikowski, dyrektor radomskiej Caritas:

– Każdy z nas będzie mógł przekazać symboliczną cegiełką. Ponadto uruchomiliśmy punkt zbiórki darów przy ul. Kościelnej 5. Dzisiaj otrzymaliśmy od jednej z firm 30 palet z wodą mineralną. Pamiętamy również o osobach, które ucierpiały w wyniku trąby powietrznej, która przeszła przez teren diecezji radomskiej – powiedział ks. Drabikowski.

Przypomnijmy, że w sobotę nad kilkoma miejscowościami gminy Jedlińsk koło Radomia przeszła trąba powietrzna. Nawałnica dokonała wielu zniszczeń.

=====

Jak możesz pomóc?

• Zbiórka przedmiotów – każda rzecz ma znaczenie, przynieś to, co możesz.
  • Wsparcie finansowe – nawet najmniejsze wpłaty sumują się w wielką pomoc.
  • Przekaż informację – powiedz innym o zbiórce, może ktoś jeszcze zechce się zaangażować.

Za każdą formę pomocy serdecznie dziękujemy! Twoje zaangażowanie przynosi realną zmianę i daje nadzieję tym, którzy jej teraz najbardziej potrzebują. Wspólnie możemy pokonać trudności i odbudować nadzieję na lepsze jutro.

Co możemy zrobić?

• Najbardziej potrzebne rzeczy to:
  • Osuszacze, które pomogą w walce z wilgocią
  • Środki czystości, niezbędne do przywrócenia normalnych warunków życia
  • Pompy, które pomogą w usuwaniu wody
  • Żywność z długim terminem przydatności, aby zapewnić podstawowe potrzeby żywieniowe
  • Ścierki, miotły i wiadra – podstawowe narzędzia do sprzątania i porządkowania

W Radomiu można je przynosić do:

• Magazynu Caritas przy ul. Kościelnej 5,
  • Kamienicy Deskurów przy ulicy Rynek 14 (w godz. 8.00-18.00)

Poszkodowanych można wesprzeć również finansowo, poprzez wpłaty na konto:

z dopiskiem „Dla powodzian”.

Dziękujemy za każdą okazaną pomoc!

Za: https://caritasradom.pl/