Potrzebna pomoc dla wolontariuszy

Radomskie Duszpasterstwo Akademickie pomaga. Foto: arch. DA

Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu przygotowują obiady dla personelu szpitala na radomskim Józefowie. Jednak potrzebują produktów do ich przygotowania.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny po raz kolejny apeluje do nas o pomoc. Nie trzeba mieć certyfikatów, skończonych studiów medycznych czy nadzwyczajnych umiejętności. Nie trzeba chodzić do szpitala. Wystarczy #zostańwdomu i otworzyć swoje serce. Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu, we współpracy z Duszpasterstwem Młodzieży oraz Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu koordynuje przygotowanie obiadów dla personelu szpitala. Codziennie dowozimy ok. 40-50 posiłków. Ekipa z DA przygotowuje posiłku w kawiarni Duszpasterstwa na ul. Górniczej 2. Potrzeba jednak składników do ich przygotowania. Prosimy więc o: mrożone i świeże warzywa, ryż i kaszę w torebkach, olej, cukier, mąkę, makaron oraz owoce (jabłka, banany, pomarańcze, itp.). Każda pomoc jest na wagę złota! – mówi ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki i prezes Fundacji „Młodzi Radom”.

Wszystkie produkty można przywieźć bezpośrednio do Duszpasterstwa Akademickiego (ul. Górnicza 2, za kościołem pw. św. Jadwigi) lub kontaktować się z ks. Mariuszem Wilkiem (tel.: +48 692 430 795; mail: ddaradom@gmail.com). Można również wesprzeć wolontariuszy dokonując wpłat na konto Fundacji „Młodzi Radom”: 24 1090 2590 0000 0001 3238 6523.