Pozwalają zajrzeć przez seminaryjne okno

Msza św. w intencji mediów. Foto: M. Deka / FOTO Gość

– Dzisiaj modlimy się za dziennikarzy, którzy dbają o to, aby to, co się dzieje w naszym seminarium, dotarło do jak największej ilości osób, aby ci, którzy są na zewnątrz – dzięki środkom społecznego przekazu – mogli trochę wejrzeć do nas przez uchylone okno. – powiedział ks. Jarosław Wojtkun podczas Mszy św. w intencji diecezjalnych mediów.

W przeddzień Dnia Środków Społecznego Przekazu, przypadającego we wspomnienie św. Franciszka Salezego (24 stycznia), w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu sprawowana była Msza św. w intencji dziennikarzy. W sposób szczególny pamiętano o pracownikach diecezjalnych mediów: Radia Plus Radom, radomskiego „Gościa Niedzielnego” i Portalu Diecezji Radomskiej.

Mszy św. przewodniczył ks. Stanisław Piekielnik, administrator Portalu Diecezji Radomskiej. „Gościa Niedzielnego” reprezentowali ks. Zbigniew Niemirski i Marta Deka. Zaś homilię wygłosił ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom, który zachęcał do zapoznania się z orędziem papieża Franciszka na 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – „Życie staje się historią”.

Wartość mediów diecezjalnych w życiu Kościoła diecezjalnego i seminarium podkreśla ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD.

– Dzisiaj modlimy się za dziennikarzy, którzy dbają o to, aby to, co się dzieje w naszym seminarium, dotarło do jak największej ilości osób, aby ci, którzy są na zewnątrz – dzięki środkom społecznego przekazu – mogli trochę wejrzeć do nas przez uchylone okno. Dla nas jest też ważna wasza praca. Wtedy kiedy jesteśmy poza seminarium, np. w czasie urlopu, możemy przeczytać, co się dzieje w diecezji. Za to też bardzo wam dziękujemy – powiedział ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu.

W imieniu mediów diecezjalnych za wspólna modlitwę podziękował ks. Zbigniew Niemirski.

– Z pewnością to, co tworzą nasze media przy pomocy seminarium, kiedyś będzie służyło jako śledzenie historii, która dzieje się w naszych czasach. – powiedział ks. Zbigniew Niemirski dziękując za otwartość seminarium dla mediów diecezjalnych i współpracę.

Orędzie Papieża Franciszka na 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu