Radio Plus Radom już niedługo w Skarżysku Kamiennej

Radio Plus Radom. Foto: ks. Zbigniew Niemirski / FOTO Gość

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała czwartą częstotliwość dla Radia Plus Radom. Już niedługo na częstotliwości 94,5 FM będzie można słuchać „Plusa” w Skarżysku-Kamiennej i okolicach.

– Wczoraj Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udzieliła zgodę Diecezji Radomskiej na rozszerzenie koncesji na rozpowszechnianie programu Radia Plus Radom ze stacji nadawczej w Skarżysku-Kamiennej na częstotliwości 94,5 MHz. Po uprawomocnieniu się Decyzji Rady i po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i uzgodnień będziemy mogli uruchomić nadawanie sygnału radia. Dzięki rozszerzeniu zasięgu nasz program będą mogli słuchać mieszkańcy gmin: Skarżysko-Kamienna, Skarżysko Kościelne, Suchedniów, Szydłowiec, Bliżyn, Jastrząb, Mirów, Mirzec i Wąchock oraz między innymi kierowcy jadący drogą ekspresową S7 między Grójcem a Kielcami. – czytamy w informacji zamieszczonej na stronie Radia Plus Radom (https://radioplus.com.pl)

Radio Plus Radom jest najstarszą niepubliczną stacją radiową w Radomiu. Rozpoczęła nadawanie 25 grudnia 1993 roku z inicjatywy bp. Edwarda Materskiego, ówczesnego Biskupa Radomskiego. Właścicielem rozgłośni jest Diecezja Radomska. Od 2003 roku należy do ogólnopolskiej sieci stacji radiowych „Plus”.

– Radio Plus Radom, realizując oczekiwania i potrzeby lokalnych słuchaczy, jest atrakcyjnym radiem informacyjno-muzycznym, dobrym i opiniotwórczym radiem lokalnym oraz nowoczesnym radiem ewangelizacyjnym. Te podstawowe cele radia realizowane są za pomocą audycji informacyjnych, publicystycznych, ewangelizacyjno-religijnych, edukacyjno-kulturalnych oraz muzyczno-rozrywkowych. – mówi o radomskim Radiu Plus ks. Zbigniew Niemirski z AVE Gość Niedzielny.

Obecnie nadaje na trzech częstotliwościach: 90,7 FM dla Radomia i centralnej części diecezji, 94 FM – dla części zachodniej i południowo-zachodniej (Opoczno i Końskie) oraz 97,9 FM (Kozienice) i dociera do ponad pół miliona potencjalnych słuchaczy w Radomiu, Białobrzegach, Szydłowcu, Końskich, Opocznie, Przysusze, Iłży, Pionkach i Drzewicy. Radia Plus Radom można również słuchać w internecie (www.radioplus.com.pl).