RADOM – Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza

• ks. mgr Sylwester Cieślik
    • ks. mgr Wojciech Pawłowski

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 7.00;
    • 8.30;
    • 10.00;
    • 11.15;
    • 12.30;
  • Święta zniesione:
    • 8.00;
    • 10.00;
  • Dni powszednie:
    • 8.00;

O PARAFII:

• Do parafii należą ulice:
    • Boczna, Czarnoleska, Gębarzewska, Gospodarcza, Łąkowa, Posłów Greckich, Starowiejska, Sycyńska, Świętojańska, Tygodniowa, Urszuli, Wierzbicka, Zagonowa.
  • Odpusty:
    • Chrystusa Dobrego Pasterza (IV Niedziela Wielkanocna)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • pierwsza niedziela października
  • Historia:

Tymczasowa kaplica na budowanym os. Południe została wzniesiona w latach 1984–1985 wraz z salkami katechetycznymi staraniem ks. Henryka Skuzy. 28 IV 1984 r. bp Edward Materski pobłogosławił kaplicę i plac pod przyszły kościół. Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza została erygowana przez bp. Edwarda Materskiego 1 IV 1985 r. Budowa nowego kościoła była prowadzona w latach 1997–2004 staraniem ks. Czesława Wawrzyńczaka. Świątynia została zaprojektowana przez arch. Tadeusza Derlatkę i konstr. Marka Komorowskiego. Projekt wystroju kościoła przygotował Bolesław Szpecht z Krakowa. Kamień węgielny i ściany świątyni pobłogosławił bp Zygmunt Zimowski 5 X 2003 r. Świątynię dedykował bp Henryk Tomasik 11 X 2015 r. Kościół jest murowany z czerwonej cegły.

MAPA DOJAZDU: