RADOM – Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

• ks. mgr Rafał Grzywacz
    • ks. mgr Cezary Jagiełło

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 8.30;
    • 10.00;
    • 11.30;
    • 13.00;
  • Święta zniesione:
    • 8.30;
    • 18.00;
  • Dni powszednie:
    • 18.00;

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Aleja Róż, Borkowskich, Bratnia, Budowlanych, Ceglana, Chłodna, Ciesielska, Czarnieckiego, Dekarska, Dobra, Dworska, Folwarczna, Gęsia, Głęboka, Gołębia, Iglasta, Instalatorów, Jałowcowa, Janowska, Kapturska, Klementyny, Kołodziejska, Konopna, Kraszewskiego, Krótka, Letniskowa, Łamana, Modra, Mokra, Murarska, Myśliwska, Niecała, Nowospacerowa, Obozowa, Okulickiego, Paska, Polna, Przodowników, Radosława, Równa, Sanocka, Sapowa, Saska, Słoneczna, Spółdzielcza, Stolarska, Trzcinowa, Wacyńska, Warneńska, Wernera, Widok, Wrzosowa, Wspólna, Zielona, Zwarta, Zwierzyniecka.
  • Odpusty:
    • MB Częstochowskiej (26 sierpnia), NMP Królowej Polski (3 maja)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • pierwsza niedziela miesiąca
  • Historia:

Poświęcenie krzyża i placu pod przyszły kościół dla radomskiej dzielnicy Kaptur miało miejsce 5 XII 1982 r. Od tego dnia niedzielna Msza św. była sprawowana pod prowizorycznym zadaszeniem. W latach 1983–1984, staraniem ks. Zdzisława Domagały, została zbudowana tymczasowa kaplica pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Od listopada 1983 r. nabożeństwa były już sprawowane w nowej kaplicy, którą pobłogosławił bp Edward Materski 13 V 1984 r. Parafia została erygowana 1 I 1987 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Budowa nowego kościoła, wg projektu arch. Mariusza Rodaka, rozpoczęła się w 1998 r. staraniem ks. Edwarda Poniewierskiego. Od 2001 r. prace te kontynuuje ks. Wiesław Lenartowicz. 3 V 1999 r. bp Stefan Siczek pobłogosławił fundamenty kościoła, a 26 VIII 1999 r. bp Edward Materski wmurował akt erekcyjny i poświęcił kamień węgielny pochodzący z fundamentów sanktuarium na Jasnej Górze, pobłogosławiony przez św. Jana Pawła II 17 VI 1999 r. w Częstochowie. Pierwsza Msza św. w nowym kościele była sprawowana 25 XII 2006 r. pod przewodnictwem bp. Zygmunta Zimowskiego. W ostatnich latach trwają dalsze prace wykończeniowe we wnętrzu świątyni.

MAPA DOJAZDU: