RADOM – Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

2312
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

KONTAKT:

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego
ul. Starokrakowska 144,
26-600 Radom
woj. mazowieckie

M: +48 790 605 800
E: miroslawkszczot@o2.pl
W: www.milosierdzie-radom.pl

DUSZPASTERZE:

• Proboszcz:
    • ks. mgr Mirosław Wojciech Kszczot
  • Wikariusz:
    • ks. dr Konrad Marian Wójcik

O PARAFII:

• Do parafii należą ulice:
    • Borysowicza, Czajkowskiego, Elsnera, Fundowicza, Jotejki, Kielecka (nr 193, 195, 195a), Kłosowa, Kosynierów, Krychnowicka, Kurpińskiego, Michałowskiego, Modrzejewskiej, Nadrzeczna (część przylegająca do ul. Szydłowieckiej), Namysłowskiego, Nasypowa, Nowowiejskiego, Odlewnicza, Ogińskiego, Okrężna (część przylegająca do ul. Potkanowskiej), Orna, Potkanowska, Różyckiego, Starokrakowska (od nr 50 do końca), Stalowa, Stawowa, Szydłowiecka, Szymanowskiego, Tokarska, Wielkopolska, Wieniawskiego, Żelazna (od nr 27 do końca), Żeleńskiego.
  • Odpusty:
    • Miłosierdzia Bożego (II Niedziela Wielkanocna)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • sobota przed Niedzielą Palmową;
    • sobota przed IV Niedzielą Adwentu
  • Kaplica:
    • Kaplica pw. MB Bolesnej w szpitalu przy ul. Krychnowickiej,
      • Msza św. w niedziele i święta o godz. 9.30, w dni powszednie – 7.45
  • Historia:

Pierwsza Msza św. na placu budowy przyszłego kościoła w dzielnicy Jeżowa Wola była celebrowana 17 V 1981 r. W tym też roku zbudowano kaplicę, która następnie została rozbudowana, tworząc dzisiejszy budynek kościoła. Świątynia powstała w latach 1981–1983 wg projektu arch. Jana Chmielewskiego. Poświęcenia kościoła dokonał 20 XI 1983 r. bp Edward Materski. Parafia została erygowana 1 V 1984 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii pw. św. Teresy w Radomiu i parafii Pelagów.

MAPA DOJAZDU: