OSTOJÓW – Parafia pw. św. Alojzego Orione

Kościół pw. św. Alojzego Orione w Ostojowie. Foto: Jerzy Kutkowski

KONTAKT:

Parafia pw. św. Alojzego Orione Ostojów 45a, 26-130 Suchedniów woj. świętokrzyskie T: +48 41 254 40 36 E: orione45@wp.pl W: #

DUSZPASTERZE:

• Proboszcz:
    • ks. Sławomir Molendowski sen.

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 9.00;
    • 11.00;
  • Święta zniesione:
    • 9.00;
  • Dni powszednie:

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Ostojów, Krzyżka,
    • Suchedniów – ul.: Koszykowa, Świerkowa, Kielecka (od Ostojowa do mostu)
  • Odpusty:
    • św. Alojzego Orione (12 marca)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • 21 czerwca
  • Historia:

Osada powstała na obszarze dóbr biskupstwa krakowskiego. Kościół pw. św. Alojzego Orione, wg projektu arch. Zbigniewa Grządzieli i konstr. Bogdana Cioka, został zbudowany w latach 1988–1992 staraniem ks. Augustyna Rymarczyka z pomocą ks. Józefa Wójcika. Dedykacji świątyni dokonał 21 VI 1992 r. Prymas Polski Józef kard. Glemp. Parafia w Ostojowie została erygowana 1 VII 1997 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii Suchedniów. Kościół jest budowlą trójnawową wykonaną z czerwonej cegły. W głównej ścianie ołtarzowej znajduje się mozaika przedstawiająca św. Alojzego Orione z Matką Bożą – wg projektu art. Stanisława Janiszewskiego z Łodzi.

MAPA DOJAZDU: