RADOM – Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe

Kościół pw. św. Maksymiliana w Radomiu. Foto: Jerzy Kutkowski

KONTAKT:

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe ul. Trzebińskiego 35 26-600 Radom woj. mazowieckie T: +48 48 345 11 60 E: crux@onet.eu W: #

DUSZPASTERZE:

• Proboszcz:
    • ks. dr Dariusz Karasek
  • Wikariusz:
    • ks. mgr Marcin Cieślik

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 7.30;
    • 9.00;
    • 10.30;
    • 12.00;
  • Święta zniesione:
    • 7.30;
    • 9.00;
  • Dni powszednie:
    • 7.00;

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Adwentowicza, Andersena, Barlickiego, Błędowska, Christianiego, Cichawy, Czynu Chłopskiego, Gombrowicza, Grobickiego, Grodzickiego, Jagienki, Janiszewska, Juranda, Kasztelańska, Kąkolowa, Klwatecka, Klwatka Szlachecka, Krzewień, Kudły, Kultysa, Legackiego, Mroza, Niedbalskiego, Ofiar Firleja,  ks. T. Ofiary, Orkana (część), Ożoga, Pomarnackiego, Powały, Puszczańska, Rataja (część), Staromłyńska, Stepowa, Stromiecka, Sznajdra, Trzebińskiego, Warszawska (część), Witosa, Zieji, Zielonego Sztandaru.
  • Odpusty:
    • św. Maksymiliana (14 sierpnia)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • ostatnia niedziela października
  • Historia

Duszpasterstwo „na Firleju” zainicjował sługa Boży bp Piotr Gołębiowski. Msza św. w drewnianej kaplicy w Wólce Klwateckiej była sprawowana w każdą niedzielę od 1970 r., a gdy ta spłonęła, wybudowano w latach 1974–1975 kaplicę murowaną w innym miejscu, w pobliżu starej cegielni. Parafia została erygowana 1 V 1981 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Kościół parafialny pw. św. Maksymiliana, wg projektu arch. Tadeusza Derlatki i konstr. Witolda Owczarka, został zbudowany w latach 1983–1996 staraniem ks. Tadeusza Ofiary. Świątynia została poświęcona 19 V 1996 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Kościół jest murowany z cegły klinkierowej.

MAPA DOJAZDU: