WILCZKOWICE – Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe

• Proboszcz:
    • ks. mgr Przemysław Ilnicki

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 8.30;
    • 10.00;
  • Święta zniesione:
    • 8.30;
  • Dni powszednie:
    • 17.00 (zima – 15.30, Roraty – 7.00)

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Lewoszów, Nadworów, Szóstaki, Wilczkowice.
  • Odpusty:
    • św. Maksymiliana (14 sierpnia),
    • św. Faustyny Kowalskiej (5 października)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • czwartek trzeciego tygodnia adwentu
  • Historia:

Wilczkowice to wieś wzmiankowana w 1275 r. jako własność opactwa cystersów z Wąchocka. W XV w. były wsią królewską starostwa chęcińskiego. Pod względem kościelnym należała do parafii Radoszyce. Duszpasterstwo w Wilczkowicach rozpoczął w 1972 r. ks. Ryszard Batorski, wikariusz parafii Radoszyce. Kilka lat później zamieszkał w Wilczkowicach ks. Dionizy Wodzinowski, rozpoczynając regularną posługę duszpasterską. W 1973 r. oddano do użytku pierwotny kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe z zaadaptowanego budynku gospodarczego. Został on pobłogosławiony w tym samym roku przez bp. Walentego Wójcika. Parafię erygował 1 IX 1983 r. bp Edward Materski. W późniejszym czasie współpatronką parafii została ogłoszona św. Faustyna Kowalska. Nowy kościół, wg projektu arch. Tadeusza Dworzaka, rozpoczęto budować w 1995 r. staraniem ks. Henryka Ochmańskiego. W kolejnych latach staraniem ks. Piotra Borciucha wybudowano dzwonnicę wraz z kaplicą przedpogrzebową. Dedykacji kościoła dokonał bp Jan Chrapek 20 V 2001 r.

MAPA DOJAZDU: