RADOM – Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego

• ks. dr Tomasz Herc
  • Wikariusz:

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 8.30;
    • 10.00;
    • 11.30;
  • Święta zniesione:
    • 8.00;
    • 10.00;
  • Dni powszednie:

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Radom: Aleja Róż (numery od 13 do 27), ul. Czwartaków, ul. Kapturska (numery od 21 do 42), Krańcowa, ul. Langiewicza, ul. Listopadowa, ul. Masztowa, ul. Morelowa, ul. Morwowa, ul. Nadziei, ul. Na Stoku, ul. Nowofolwarczna, ul. Osiowa, ul. Radiowa, ul. Sarnia, ul. Sierpniowa, ul. Szczęśliwa, ul. Urocza, ul. Urodzajna, ul. Wieżowa, ul. Zajęcza, ul. Zielona (numery od 27 do 62), ul. Żyzna;
    • Janiszew: ul. Zielona (numery od 50 do 98), ul. Janiszewska (numery od 96-120), ul. Dębowa (numery od 4 do 23), ul. Sosnowa, ul. Lipowa, ul. Akacjowa, ul. Modrzewiowa, ul. Magnoliowa, ul. Brzozowa, ul. Kasztanowa, ul. Malinowa, ul. Azaliowa, ul. Seledynowa, ul. Biała, ul. Szmaragdowa, ul. Chabrowa, ul. Błękitna, ul. Srebrna, ul. Amarantowa.
  • Odpusty:
    • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  • Dni adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego
  • Nabożeństwa:
    • maj, październik – 17.30
  • Historia:

Parafia została erygowana 6 V 1998 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Drewniany kościół pw. Zesłania Ducha Świętego został wzniesiony staraniem ks. Mirosława Rudnickiego. Świątynię poświęcił 11 IV 1999 r. bp Edward Materski.

MAPA DOJAZDU: