Rekordowa pielgrzymka kobiet

Bp Marek Solarczyk i ks. Wiesław Lenartowicz wyprowadzają panie na pielgrzymi szlak. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Prawie 1000 kobiet uczestniczyło w VII. Nocnej Pielgrzymce Kobiet do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Pątniczki pielgrzymowały pod hasłem „Twórcza odwaga”. Organizatorami pielgrzymki są Rycerze Kolumba Rady 14004.

Nocne pielgrzymowanie rozpoczęło się w kościele pw. MB Częstochowskiej w Radomiu od Apelu Jasnogórskiego i pasterskiego błogosławieństwa.

– Życzę wam i modlę się o to, aby czas pielgrzymki umocnił miłość i jedność, które przeżywacie tu, na ziemi. Niech będzie również czasem wielkiego tchnienia Ducha Świętego – powiedział bp Marek Solarczyk.

Bp Marek wspomniał również bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia i autora Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przez kolejne tygodnie maja i czerwca przypominane i rozważane są kolejne przyrzeczenia tych ślubów, jako przygotowanie do 50. rocznicy rozpoczęcia peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

– Od jutra będziemy przywoływać kolejny – 5 ślub, w którym jest mowa o tym, aby Polacy żyli miłością i troską o sprawiedliwość, aby umieli zachować jedność, aby umieli dzielić się z innymi. I znowu, któż jak nie wy drogie kobiety, matki, żony niesiecie takie wyjątkowe świadectwo tej miłości, troski, sprawiedliwości, uszanowania tego, co dobre. – zapewniał bp Marek i prosił o modlitwę w intencji diecezji:

– Proszę was o to, abyście w ten swój trud pielgrzymowania włączyły również, chociaż przez jedną myśl, modlitwę w intencji naszej diecezji. Abyśmy przeżywając całe to nasze przygotowanie, a później to nocne czuwanie z 17 na 18 czerwca w naszej katedrze, potrafili rzeczywiście przeżyć to odnowienie, tego Bożego Ducha, tej macierzyńskiej miłości Maryi, tego dziecięcego zawierzenia wielu z nas – mówił.

Bp Marek Solarczyk, rozważanie apelowe:

Przed wyjściem na pielgrzymią drogę udzielił pątniczkom pasterskiego błogosławieństwa.

Organizatorami pielgrzymi są Rycerze Kolumba z Rady 14004 działającej przy parafii MB Częstochowskiej na radomskim Kapturze.

– Tegoroczne hasło „Twórcza Odwaga” nawiązuje do postaci św. Józefa, o którym wspomniał w Liście apostolskim „Patris Corde” papież Franciszek w 150. rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła. Twórcza odwaga ujawnia się szczególnie wtedy, gdy napotykamy na trudności życiowe. Jakie podjąć decyzje? Walczyć czy się poddać? Właśnie podczas tej pielgrzymki kobiety mogły zawierzyć swoje życiowe decyzje, swoje intencje naszej Mamie. – mówią Rycerze Kolumba.

Droga do Sanktuarium w Starej Błotnicy to 26 km; została rozdzielona czterema postojami, z których najdłuższy odbył się około północy w Parku Historycznym „Rycerze Bogurodzicy” w Taczowie. Tam, tradycyjnie dzięki uprzejmości druhom z OSP panie mogły się ogrzać przy ognisku i zregenerować siły gorącym posiłkiem.

Pielgrzymka zakończyła się Mszą Świętą o godz. 06.00 w Sanktuarium w Starej Błotnicy. Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Pietras z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

Failed to get data. Error: