„ABBA”, czyli V. Festival BODY w Szydłowcu

Festival Body 2017. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Po raz piąty w wieczór Uroczystości Bożego Ciała Fundacja „Strefa JP2” zaprasza na „Festival BODY”, czyli szydłowieckie spotkanie młodych. Hasło tegorocznego spotkania to słowo: „ABBA”.

– Będziemy skupiali się na naszych tatach. Będziemy mówili i medytowali nad modlitwą „Ojcze nasz”. Temat nawiązuje do piosenki „Abba, Ojcze…”. Wybraliśmy ten temat również ze względu na Rok Świętego Józefa; chcemy uczestnikom „Festivalu” przybliżyć tę postać. – mówi Weronika Kijas rzecznik Fundacji „Strefa JP2”.

Spotkanie będzie składało się z trzech etapów.

– Spotkanie będzie dotyczyło ojcostwa i męskości. Po pierwsze będziemy się skłaniali ku wszystkim chłopakom, by uświadomić, że kiedyś każdy z nich będzie ojcem. Po drugie, chcemy spojrzeć na ojcostwo i powiedzieć „Jestem ojcem”; rozumiemy to dwojako: „ojcostwo z krwi”, czyli takie ziemskie, rodzinne, a z drugiej strony „ojcostwo z ducha” – tu w szczególności patrzymy na kapłanów. Trzecia część spotkania to podziękowanie za dwóch Ojców Narodu: szczególnie myślimy tu o św. Janie Pawle II i chcemy również wysłuchać Kardynała Wyszyńskiego, na którego beatyfikację czekamy. Forma spotkania to oczywiście tańce lednickie i tańce flagowe, będzie medytacja i „Koronka do Bożego Miłosierdzia”. Całość zakończy Apel Jasnogórski i adoracja – to nieodłączne elementy Festivalu. – wyjaśnia Przemysław Duda, prezes Fundacji „Strefa JP2”.

Wśród Gości będą m.in. Biskup Radomski Marek Solarczyk, który będzie mówił o duchowym wymiarze ojcostwa oraz kucharz i restaurator Wojciech Modest Amaro, który podzieli się świadectwem nawrócenia i opowie o roli ojca w rodzinie.

W tym roku festiwal odbędzie się w podwójnej formie: w realu w szydłowieckim kościele (tu ze względu na limity może uczestniczyć tylko 50 osób) oraz wirtualnie: w mediach społecznościowych będzie transmisja wydarzenia. Więcej informacji i linki do transmisji wkrótce.

Konferencja prasowa odbyła się 18 maja, w dzień urodzin Karola Wojtyły: