Różaniec w męskim wydaniu

Różaniec. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Na „Męski Różaniec” zapraszają w sobotę (5 października) ojcowie franciszkanie ze Skarżyska Kam., a radomscy Rycerze Kolumba w niedzielę (6 października).

Pierwszy „Męski Różaniec” w Skarżysku Kamiennej organizują ojcowie franciszkanie. Zapraszają w pierwszą sobotę października (5 października) do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rynek 64. Tam o gdzie o 10.00 zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczył będzie ks. Przemysław Góra z Łodzi. A po Mszy św. świadectwo wygłosi Przemysław Janiszewski – Wojownik Maryi i autor portalu „Moc w słabości”.

O godz. 12.00 wyruszą ulicami Skarżyska mężczyźni odmawiając różaniec. „Męski Różaniec” zakończy się w kościele pw. św. Józefa, gdzie mężczyźni zawierzą swoje życie św. Józefowi.

Na „Męski Różaniec” zapraszają również Rycerze Kolumba z Radomia. W tym celu skierowali specjalny apel do wszystkich mężczyzn:

– Świadomi wszelkich zagrożeń i ataków na nasze chrześcijańskie rodziny i dzieci, niszczenia godności mężczyzny i kobiety, ataków na Kościół i wartości patriotyczne, wzywamy i zapraszamy wszystkich mężczyzn, aby stanęli w „wyłomie” w obronie tych wartości. Przekonani, że Bóg nieustannie zło zwycięża dobrem otwórzmy nasze serca i umysły na Zbawiciela, który nas poprowadzi i doda sił. Zapraszamy wszystkich mężczyzn w niedzielę, 6 października br., do „Męskiego różańca” w Radomiu. – napisali Rycerze.

O przebiegu spotkania mówi ks. Wiesław Lenartowicz, kapelan Rycerzy:

– Modlitwa rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. św. Jana (fara) na ul. Rwańskiej o godz. 15.00, po której wyjdziemy procesyjnie na ulice, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej. – powiedział.