– Z wdzięcznością za papieską nominację i z nadzieją na obfite owoce posługi biskupa nominata proszę o modlitwę w intencji naszej diecezji oraz o Boże błogosławieństwo dla ks. Krzysztofa, który podejmuje misję apostolską pośród nas. – napisał bp Marek Solarczyk do diecezjan.
Radom, dnia 12 lipca 2025 roku
SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO
z racji mianowania biskupem pomocniczym diecezji radomskiej Księdza Krzysztofa Dukielskiego
Moi Drodzy!
W dniu 12 lipca 2025 roku Ojciec Święty Leon XIV mianował nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji radomskiej. Został nim ks. Krzysztof Dukielski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie.
Biskup nominat od urodzenia jest związany z Radomiem, gdzie się urodził, wychowywał i kształcił, a także przyjął święcenia kapłańskie 31 maja 2003 roku w katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny. W początkowym okresie swojej posługi zdobywał doświadczenie duszpasterskie w naszej diecezji, podczas rzymskich studiów oraz we włoskich parafiach. Później wspierał funkcjonowanie Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży podczas przygotowywania centralnego wydarzenia w 2016 roku w Krakowie. Następnie towarzyszył chorym jako kapelan Radomskiego Centrum Onkologii, troszczył się o formację służby zdrowia oraz odpowiadał za Ruch Światło-Życie, pełniąc funkcję diecezjalnego moderatora. Od czterech lat z wielkim oddaniem rozwijał życie wspólnoty parafialnej w Magnuszewie.
Z wdzięcznością za papieską nominację i z nadzieją na obfite owoce posługi biskupa nominata proszę o modlitwę w intencji naszej diecezji oraz o Boże błogosławieństwo dla ks. Krzysztofa, który podejmuje misję apostolską pośród nas.
Wasz biskup Marek