SOŁTYKÓW – Parafia pw. św. Jadwigi Królowej

• W: www.parafia.soltykow.pl

DUSZPASTERZE:

• Proboszcz:
    • mgr Jacek Wieczorek (sen.)

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 9.00;
  • Święta zniesione:
    • 18.00 (po zmianie czasu 17.00)
  • Dni powszednie:
    • 18.00 (po zmianie czasu 17.00)

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Ulice Radomia: Sołtykowska (nr nieparzyste od 53 do 109, nr parzyste od 54 do końca), Zbożowa
    • Miejscowości: Sołtyków, Zenonów.
  • Odpusty:
    • św. Jadwigi (8 czerwca)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • pierwsze piątki miesiąca
  • Historia:

Przydrożna kaplica z XIX w. stanowi najstarszą część obecnego kościoła, która była dobudowana wg potrzeb duszpasterskich staraniem miejscowej ludności w latach osiemdziesiątych XX w., pod kierunkiem ks. Stefana Popisa, proboszcza parafii pw. NSJ w Radomiu oraz ks. Andrzeja Zaparta. Kaplicę pobłogosławił bp Walenty Wójcik 28 V 1981 r. Parafia w Sołtykowie pw. św. Jadwigi Królowej została erygowana 1 I 1998 r. przez bp. Edward Materskiego z wydzielonego terenu parafii pw. św. Pawła Apostoła w Radomiu oraz z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Bardzicach. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. Edward Czech. W 2006 r. do istniejącej kaplicy dobudowano nawy boczne i zakrystię. W 2015 r. zmieniono wystrój kaplicy oraz wykonano nową elewację. Kaplica jest zbudowana z cegły ceramicznej i żelbetonu.

MAPA DOJAZDU: