STARACHOWICE – Parafia pw. św. Brata Alberta

• Kapelan DPS:
    • ks. mgr Grzegorz Świercz

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 8.00;
    • 10.00;
    • 12.00;
  • Święta zniesione:
    • 8.00;
    • 16.30;
  • Dni powszednie:
    • 7.00;

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • 1 Maja, Bema, Botaniczna, Daleka, Dobra, Doktorska, Dolna, Duboisa, Działkowa, Klonowa, Łąkowa, Malinowa, Mickiewicza, Mieszała, Miła, Nadrzeczna, Nasienna, Nauczycielska, Nowa, Perłowa, Piastowska, Piesza, Pochyła, Pogodna, Przechodnia, Przekopowa, Skłodowskiej, Spokojna, Stalowa, Stroma, Strzelnica, Szeroka, Szaszki (?), Wąchocka, Wąwóz, Wylotowa, Zdrojowa, Źródlana, Żurawia.
  • Odpusty:
    • św. Brata Alberta (17 czerwca)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • sobota przed IV Niedzielą Wielkiego Postu
  • Kaplica:
    • pw. św. Jana Pawła II w Domu Pomocy Społecznej,
      • Msza św. w niedziele o godz. 15.00
  • Historia:

Tymczasowa kaplica i złączone z nią mieszkanie dla księdza oraz salki katechetyczne zostały zbudowane w 1983 r. Po wybudowaniu kościoła kaplicę przeniesiono w 1997 r. do Radomia, do parafii pw. Bożego Macierzyństwa NMP. Parafia pw. św. Brata Alberta została erygowana 1 XII 1984 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii pw. Wszystkich Świętych. Do budowy kościoła i organizowania parafii oddelegowany został ks. Jan Wojtan. Kościół, wg projektu arch. Zbigniewa Grządzieli i konstr. Bogdana Cioka, został zbudowany w latach 1988–1995. W 1995 r. poświęcił go bp Edward Materski. Jest świątynią dwupoziomową, zbudowaną z czerwonej cegły i kamienia.

MAPA DOJAZDU: