„Tlen od Myśliwych”

Przekazanie koncetratorów tlenu w ramach akcji "Tlen od Myśliwych". Foto: Krystyna Piotrowska / FOTO Gość

„Tlen od Myśliwych” – to nazwa akcji, w ramach której członkowie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego zbierali fundusze na zakup urządzeń do tlenoterapii. Pierwsze cztery koncentratory tlenu zostały przekazane Caritas Diecezji Radomskiej.

– W grudniu ubiegłego roku w obliczu szalejącej pandemii, podpisaliśmy porozumienie o współpracy na zakup niezwykle potrzebnych urządzeń jakimi są koncentratory tlenu. Dziś możemy pokazać pierwsze 4 urządzenia. A zbiórka cały czas trwa! Serdecznie Dziękuję Myśliwym. – mówi ks. Robert Kowalski, Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

W przekazaniu urządzeń uczestniczył Andrzej Szczypiór, Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Radomiu i Łowczy Okręgowy.

– Na dzisiaj udało nam się tyle, akcja trwa dalej. Myślę, że do tych 10 koncentratorów na pewno dojdziemy i akcja będzie trwała dalej. Będziemy wpierać w różnych innych potrzebach, które Caritas wyznaczy. – mówi Andrzej Szczypiór.

Jak mówi ks. Kowalski urządzenia te są niezwykle przydatne dla osób, które w wyniku choroby na COVID-19, mają trudności oddechowe.

– Kiedy spada saturacja, koniecznym staje się wsparcie chorych terapią tlenową, a dzięki tym urządzeniom można pomóc w domu. Spotykamy się z wielką życzliwością ludzi, którzy dziękują za możliwość wypożyczenia koncentratorów. Chcemy pomagać chorym i zapraszamy do wypożyczalni. – dodaje.