Ks. Mariusz Wilk zastępcą dyrektora KBO ŚDM

2363
Ks. Mariusz Wilk. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Miło mi poinformować, że za zgodą biskupa Marka Solarczyka, Przewodniczącego Rady ds. Młodzieży KEP oraz Biskupa Radomskiego, obowiązki zastępcy dyrektora krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży będzie pełnił ks. dr Mariusz Wilk. – napisał ks. Emil Parafiniuk, dyrektor KBO ŚDM, na stronie lizbona2023.pl.

Oto treść komunikatu:

„Moi drodzy! Miło mi poinformować, że za zgodą biskupa Marka Solarczyka, Przewodniczącego Rady ds. Młodzieży KEP oraz Biskupa Radomskiego, obowiązki zastępcy dyrektora krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży będzie pełnił ks. dr Mariusz Wilk.

Ks. Mariusz urodził się 15 lipca 1979 roku w Radomiu. Pochodzi z Kowali k/Radomia. W 1999 wstąpił do WSD w Radomiu. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 maja 2005 r. przez posługę biskupa Zygmunta Zimowskiego. W latach 2005-2007 był wikariuszem parafii św. Łukasza w Radomiu. Od sierpnia 2007 do czerwca 2008 pracował we włoskiej parafii św. Pawła w Brugherio koło Mediolanu. 

W październiku 2008 r. rozpoczął studia specjalistyczne z zakresy Prawa Kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, które ukończył obroną pracy doktorskiej, uzyskując w 2014 r. tytuł doktora Prawa Kanonicznego. 

Przez 6 lat był duszpasterzem w parafii Matki Bożej z Góry Karmel i św. Mikołaja w Montelibretti k/Rzymu. 

W latach 2014-2016 wraz z ks. dr. Markiem Adamczykiem był koordynatorem Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Radomskiej. 

Od 2016 roku jest Duszpasterzem Akademickim, a od 2017 roku Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży i Koordynatorem ŚDM w Diecezji Radomskiej. Jest również Prezesem Fundacji „Młodzi Radom”. 

Prowadził zajęcia z zakresu Prawa w Prywatnej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu, a obecnie prowadzi zajęcia z zakresu Prawa na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym.

Zna język angielski i włoski. Pośród jego zainteresowań znajdują się góry i dobra książka. 

Jednocześnie pragnę poinformować, że przez najbliższy rok ks. Mariusz będzie bezpośrednio koordynował pracę Biura. Jest to związane z planowanym przeze mnie rocznym wyjazdem do posługi poza granicami Polski.

Mam nadzieję, że współpraca z księdzem Mariuszem będzie dla wszystkich pięknym doświadczeniem w drodze ku ŚDM Lizbona 2023!

Z modlitwą

Ks. Emil Parafiniuk, dyrektor KBO ŚDM”