„Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 2020” rozpoczęty

Koncert "Olga Nawara i Przyjaciele". Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 2020. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Koncert zespołu „Olga Nawara i Przyjaciele” w kościele pw. Chrystusa Nauczyciela na radomskich Plantach rozpoczął tegoroczne spotkania z kulturą chrześcijańską.

Przed koncertem została odprawiona Msza św. w intencji twórców kultury, szczególnie kultury chrześcijańskiej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Piotr Walkiewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezji Radomskiej.

– Kultura, jeśli będzie oddawana Bogu to nie zniknie, nie zostanie zaprzepaszczona. Jesteśmy dzierżawcami i wszystko otrzymujemy od Boga i trzeba Bogu za to dziękować, ale z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że tylko wtedy zachowają się te wszystkie owoce naszego życia i pracy, jeśli ja będę to oddawał Panu Bogu. – mówił w homilii ks. Walkiewicz.

Zespół „Olga Nawara i Przyjaciele”, który wystąpił na rozpoczęcie TKCh’2020, znany jest radomskiej młodzieży z wrześniowych „Apeli Młodych”. Niedzielny koncert, podczas którego można było usłyszeć znane i mniej znane utwory religijne, był przygotowany jako przedłużenie modlitewnego zamyślenia.

Głównym organizatorem TKCh jest Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum.

Patronat honorowy: Biskup Ordynariusz Diecezji Radomskiej – Henryk Tomasik, Prezydent Miasta Radomia – Radosław Witkowski.

Partner Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej: ENEA Wytwarzanie.

Failed to get data. Error: