Uwaga! Pielgrzymi na trasie

2897

W związku z zaplanowanym przejściem grup pielgrzymów na Jasną Górę, w dniach 5 i 6 sierpnia 2018 roku (niedziela i poniedziałek) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu oraz komunikacji miejskiej na ulicach Radomia, zwłaszcza w rejonie Borek oraz Jeżowej Woli.

W dniu 5 sierpnia grupa pątników z Kozienic przejdzie w godzinach około 15.00-17.00 sprzed kościoła w Rajcu przez ulice Kozienicką, Żółkiewskiego, Kozienicką, Struga, 11 Listopada, Szarych Szeregów oraz Wernera do kościoła przy skrzyżowaniu z ulicą Dworską na Kapturze. W godzinach około 16.30-18.00 grupy pątników z Pionek oraz Zwolenia przejdą przez ulice Skaryszewską, Słowackiego i Idalińską – jedna przed kościół na Idalinie, druga dalej na Malczew.

W dniu 6 sierpnia w godzinach około 7.00-9.30 grupy pątników z poszczególnych parafii będą maszerować w stronę Wyższego Seminarium Duchownego przy ulicy Młyńskiej. Utrudnień w ruchu kołowym należy spodziewać się między innymi na ulicach 11 Listopada, 25 Czerwca, Brata Alberta, Ceglanej, Chrobrego, Gajowej, Głównej, Jana Pawła II, Konopnickiej, Kusocińskiego, Limanowskiego, Maratońskiej, Mieszka I, Mireckiego, Narutowicza, Okulickiego, Polnej, Południowej, Rapackiego, Słowackiego, Szarych Szeregów, Toruńskiej, Warszawskiej, Wierzbickiej oraz Wjazdowej.

W godzinach około 8.00-11.00 (w trakcie dojścia poszczególnych grup oraz podczas mszy świętej obok seminarium) wjazd w ulicę Młyńską może być dopuszczony jedynie dla pojazdów upoważnionych przez organizatorów pielgrzymki.

Około godziny 11.00 nastąpi wyjście wszystkich grup z placu przy seminarium ulicami Nadrzeczną, Starokrakowską i Krychnowicką w kierunku Kowali. Na całej tej trasie ruch kołowy będzie znacznie utrudniony do około godziny 12.30. Może to spowodować duże opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 17 (będą one jeździć w tym rejonie stałą trasą).

Nad bezpieczeństwem przemarszu grup pątników będą czuwać funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej oraz służby porządkowe pielgrzymki. Prosimy kierowców o zachowywanie ostrożności na trasach przejścia pielgrzymów. W miarę możliwości należy omijać ciąg ulic Limanowskiego, Starokrakowskiej i Krychnowickiej – w godzinach około 7.30-12.30.