W Boże Ciało – „Festival BODY”

799

Strefa JP2 zaprasza do Szydłowca na trzecią odsłonę „Festivalu BODY”. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się na Rynku Wielkim późnym popołudniem w Uroczystości Bożego Ciała (20 czerwca).

– Od dłuższego czasu pojawiały się sugestie, że brakuje w Diecezji Radomskiej takiego wydarzenia, jak rzeszowski koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. „Festival BODY” powstał jako zadanie domowe młodych po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Postanowiliśmy, że to zadanie, które dał nam papież Franciszek, musimy wypełnić także w naszych parafiach, środowiskach i naszej diecezji. – mówi o intencji powstania tego przedsięwzięcia Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JPII.

Na to wydarzenie zaprasza również Bp Piotr Turzyński, który zauważa coraz większą popularność koncertów uwielbienia, które w Boże Ciało – oprócz Szydłowca – odbędą się w Drzewicy i w parafii franciszkańskiej w Skarżysku-Kamiennej.

– To, oprócz tradycyjnych procesji, ciekawa forma rodzinnego świętowania tego dnia. Cieszę się, że jedno z takich wydarzeń odbędzie się w Szydłowcu. Być chrześcijaninem w świecie oznacza radość. Spotkanie będzie miało charakter ewangelizacyjny. Miejscem koncertu, co trzeba podkreślić, będzie urokliwy szydłowiecki Rynek z ratuszem i kolegiatą – mówi ksiądz bp Piotr Turzyński.

Kogo zobaczymy na III. „Festivalu BODY”? Gościem specjalnym będzie aktorka Małgorzata Kożuchowska. Która opowie o swoim życiu w kontekście wiary. Zagra zespół „iGramy z Pokusą”, który ewangelizuje w góralskich rytmach, a wykona m.in. „Koronkę Szydłowiecką”. Obecni będą również bp Piotr Turzyński i abp Wacław Depo, pochodzący z Szydłowca Metropolita Częstochowski.

– Zaczynamy o 18.30 procesją. Zapraszamy ministrantów z kadzielnicami. W tym roku będą tańce lednickie. Będziemy się modlić za nasze babcie, mamy, siostry, a szczególnie o dar powołań do zakonów żeńskich – dodaje prezes Strefy JP2

We wtorek, 11 czerwca, w Klubokawiarni „ARKA” odbyła się konferencja prasowa poświęcona przygotowaniom do „Festivalu BODY” w Szydłowcu.