Obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w roku 2021

Procesja w Uroczystość Bożego Ciała. Radom 2015. Foto: arch. WSD Radom

Bp Marek Solarczyk zaleca, aby procesja eucharystyczna w Uroczystość Bożego Ciała odbyła się na terenie przykościelnym. „Jeżeli z ważnych przyczyn procesja ma odbyć się poza terenem kościelnym, konieczne jest uzyskanie pozwoleń od stosownych władz i służb sanitarnych”. Oto treść Komunikatu:

Komunikat w sprawie obchodów
Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
w roku 2021

1. W trosce o owocne przeżycie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa proszę, aby duszpasterze dołożyli wszelkich starań o dobre przygotowanie obrzędów liturgicznych i godny przebieg procesji eucharystycznej.
  2. Uwzględniając sytuację epidemiologiczną w Polsce, obchody Bożego Ciała należy zorganizować w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami sanitarnymi (we wnętrzu kościoła zachowane limity zgromadzonych, zakryte usta i nos, dezynfekcja rąk; na zewnątrz konieczność zachowania odległości 1,5 m).
  3. Zalecam, aby procesja do czterech ołtarzy odbyła się na terenie przykościelnym. Jeżeli z ważnych przyczyn procesja ma odbyć się poza terenem kościelnym, konieczne jest uzyskanie pozwoleń od stosownych władz i służb sanitarnych.

Zachęcam, aby w tym dniu umożliwić wiernym udział w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Biskup Marek Solarczyk