Wigilia dla samotnych w Starachowicach

Marek Materek, prezydent Starachowic i ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. Foto: arch. Caritas DR.

W parafii pw. Świętej Trójcy w Starachowicach odbędzie się Wigilia dla osób samotnych, bezdomnych i najuboższych. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia br. o godz. 10.00.

– Wciąż wiele osób nie ma z kim spędzić Świąt Bożego Narodzenia. Są samotni lub ich sytuacja materialna i problemy życiowe nie pozwalają na przygotowanie jakiejkolwiek potrawy wigilijnej. Dlatego tak ważne jest, aby w tych szczególnych dniach otoczyć ich opieką i wsparciem. Na spotkaniu będą mogli podzielić się opłatkiem, zjeść świąteczny posiłek w uroczystym nastroju, posłuchać kolęd i pobyć w gronie osób, które tak jak oni czują się samotni i pokrzywdzeni przez los. – mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

Ks. Damian Drabikowski:

Organizatorami spotkania są: Caritas Diecezji Radomskiej, miasto i gmina Starachowice, parafia pw. Świętej Trójcy w Starachowicach oraz firma „Selgros”. Od wielu lat przy parafii działa jadłodajnia Caritas, w której osobom bezdomnym i pokrzywdzonym wydaje się ok. 300 posiłków dwudaniowych dziennie.

Na Wigilii obok opłatka, znajdą się tradycyjne wigilijne potrawy, takie jak barszcz z uszkami, ryby, czy kapusta z grzybami. Każdy z uczestników otrzyma również świąteczny podarek.

Organizatorzy zapraszają do pomocy w organizacji przedsięwzięcia zarówno sponsorów jak i wolontariuszy.

– Jeżeli ktoś z przedsiębiorców lub osób prywatnych chciałby włączyć się w organizację tego wydarzenia, zapraszamy do kontaktu. Można zgłaszać się do Urzędu Miasta Starachowic oraz do Caritas Diecezji Radomskiej. Zgłoszenia przyjmowane są m.in. pod numerami telefonów: +48 669 444 223, +48 48 365 29 29. – zachęcają organizatorzy.

Organizatorzy spodziewają się, że w starachowickiej „Wigilii dla samotnych” weźmie udział około 250 osób.

Starachowickie świąteczne spotkanie dla samotnych wpisuje się w ogólnopolską akcję „Wigilia  dla samotnych” organizowaną przez Caritas Polska. W ubiegłym roku taka Wigilia była zorganizowana w Radomiu.

Spotkaniu patronują: bp Henryk Tomasik, Biskup Radomski i Marek Materek, prezydent Starachowic.