XIV. Nocna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium w Błotnicy

W sobotę, 20 czerwca, o godz. 21.00 z Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu (ul. Wernera 57), wyruszy XIV. Nocna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Organizatorzy, czyli Rycerze Kolumba, proszą o zachowanie przepisów sanitarnych związanych z SARS-CoV-2 i podpisanie stosownego oświadczenia.

– Jak co roku, pod osłoną nocy, wyruszymy na pątniczy szlak, by w błotnickim sanktuarium pokłonić się Matce Bożej, powierzyć Jej nasze rodziny, Ojczyznę i nas samych. Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytacje i rozważania, będziemy umacniać swoją wiarę, dając świadectwo naszej przynależności do Kościoła Katolickiego. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich mężczyzn i chłopców, którzy podołają trudom nocnej, 26 kilometrowej wędrówki. Pielgrzymowanie zakończymy Mszą Świętą o godz. 6.00 w Sanktuarium w Starej Błotnicy. – zapraszają Rycerze Kolumba.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Wielka tajemnica wiary – Eucharystia daje życie”.

Koszt pielgrzymki to 30 zł. Ofiary te będą przekazane na rzecz jednej z katolickich parafii w Iraku.

– Zwracamy się do wszystkich pątników z prośbą o złożenie ofiary w wysokości min. 30 zł. Zebrane fundusze będą przekazane na rzecz katolickiej parafii pw. św. Józefa w Shekhan k. Mosulu (Irak), której kościół zniszczyli bojownicy Państwa Islamskiego. Rycerze z Radomia włączają się w ten sposób w ogólnoświatowy projekt „Adopcja Parafii”, niosący pomoc chrześcijanom w Iraku w odbudowie zniszczonych świątyń. – proszą Rycerze.

Zapisy będą prowadzone wyłącznie w dniu pielgrzymki, 20 czerwca, od godz. 19.00 przed kościołem pw. MB Częstochowskiej.

Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne związane z niebezpieczeństwem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, przy zapisach należy przedstawić wydrukowane i podpisane oświadczenie o przestrzeganiu określonych przez Ministerstwo Zdrowia zaleceń postępowania. Oświadczenie to można pobrać tu: >>OŚWIADCZENIE DO POBRANIA<< lub na stronach: www.rycerzekolumba.radom.pl, www.parafiakaptur.pl, a także na facebookowym profilu Rady 14004 Rycerzy Kolumba (>>TU<<).

• Wymagane przy zapisie:
    • okazanie dowodu osobistego,
    • okazanie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna – w przypadku osób niepełnoletnich
    • podpisanie oświadczenia o przestrzeganiu zaleceń MZ ws. SARS-CoV-2.
  • Zalecenia i informacje dodatkowe:
    • Obowiązkowa ochrona twarzy i nosa (maseczka, chusta)
    • Ostrożność i zdyscyplinowanie ze względów bezpieczeństwa
    • Przestrzeganie ogłoszeń i poleceń służb porządkowych
    • Bezwzględna konieczność założenia znaków odblaskowych
    • Zalecane posiadanie ze sobą okryć przeciwdeszczowych
    • Długość trasy ok. 26 km z czterema miejscami na odpoczynek
    • Dłuższy odpoczynek około północy połączony z posiłkiem w parku historycznym „Rycerze Bogurodzicy” w Taczowie
    • Ofiara za uczestnictwo min. 30 zł
  • Podczas pielgrzymki Rycerze Kolumba zapewniają wszystkim pątnikom:
    • okolicznościową opaskę odblaskową
    • gorący posiłek z kuchni polowej
    • kawę i herbatę na wszystkich postojach
    • ubezpieczenie NNW
    • transport autokarowy z Błotnicy do Radomia.
  • W przypadku pytań służymy pomocą: