„ZA ŻYCIEM”. Kampania telebimowa Akcji Katolickiej

Św. Jan Paweł II o życiu. Radom-Borki. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Hasła promujące życie pojawiły się na telebimach reklamowych w Radomiu. To akcja „Za Życiem” Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

– Akcja telebimowa ma na celu „wyartykułowanie głosu za życiem” – mówią asystenci kościelni Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej: ks. dr Andrzej Jędrzejewski i ks. Grzegorz Wójcik. – Chcemy podkreślić, że nie mamy prawa do tego aby kontestować prawo do życia jakiejkolwiek istoty ludzkiej, niezależnie od tego w jakim okresie swojego rozwoju się znajduje. Odwołujemy się do prawa polskiego stanowionego cytując fragment ustawy z 6 stycznia 2000 roku o Rzeczniku Praw Dziecka jak również bardziej fundamentalnego prawa naturalnego, cytując Św. Jana Pawła II oraz Sł. Bożego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

Organizatorzy kampanii przypominają słowa św. Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” oraz Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego: „Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!”. Zaś fragment z ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka z dnia 6 stycznia 2000 roku to art. 2.1, który mówi, że „w rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”.

Bilbordy są wyświetlane w Radomiu na czterech telebimach do przyszłego wtorku tj. do 10 listopada włącznie. Można je zobaczyć m.in. przy dworcu PKP, na Borkach (róg ulic Maratońskiej i Limanowskiego) oraz na skrzyżowaniu ulic 1905 Roku i Młodzianowskiej.

Członkowie Akcji Katolickiej krytycznie odnieśli się do wulgarnego i agresywnego sposobu demonstrowania poglądów przez uczestników demonstracji proaborcyjnych.

– Jako katolicy szanujemy konstytucyjne prawo każdego obywatela do protestów i wyrażania swoich poglądów. Jednak z wielkim ubolewaniem obserwujemy ataki demonstrantów na nasze kościoły i pomniki, oraz skrajnie wulgarne, często bluźniercze hasła dominujące w manifestacjach. Taki rodzaj protestu stanowczo potępiamy. – można przeczytać na stronie AK Diecezji Radomskiej (http://www.ak.radom.pl).

Odpowiedzialni za Akcji Katolickiej zapraszają również członków stowarzyszenia do włączenia się w modlitwę „Różaniec do granic nieba”.

– Odpowiadając na apel biskupów, którzy proszą o modlitwę, zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich członków Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej o włączenie się w modlitwę „Różaniec do granic nieba”. Aby przez przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. Jeśli z obawy o zdrowie lub z innych przyczyn, nie będzie możliwa wspólna modlitwa w kościele, włączmy się w tę modlitwę we własnych domach, tworząc wielką duchową wspólnotę ze wszystkimi, którzy w naszej Ojczyźnie i dla Jej ratowania podejmują tę inicjatywę. Niech ta modlitwa do Matki Bożej będzie odpowiedzią członków Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej na to co się dzieje w naszej Ojczyźnie. – czytamy w zaproszeniu na stronie stowarzyszenia.