Zapraszamy do udziału w XVIII. Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Pod hasłem „Kocham moja ojczyznę” rozpoczyna się XVIII Edycja Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Organizatorem jest Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej oraz Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej.

– Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół wszystkich szczebli do wzięcia udziału w tym wielkim patriotycznym wydarzeniu. – zachęcają organizatorzy.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodego pokolenia Polaków idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz miłości do Ojczyzny. Konkurs daje również możliwość rozwijania i prezentowania przez uczestników swoich talentów wokalnych i recytatorskich.

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, wychowanków placówek oświatowo-wychowawczych oraz grup parafialnych, a przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: pieśń i poezja patriotyczna; mogą wystąpić zarówno soliści jak i zespoły.

Konkurs odbędzie się w następujących terminach:

• etap szkolny: do 1 marca 2023 roku, / region radomski do 1 marca 2023 roku/
  • etap regionalny: do 18 marca 2023r. / region radomski 10 marca 2023 roku/